1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. “Yüzyüzeyken Konuşuruz” Kıbrıs’a geliyor!
“Yüzyüzeyken Konuşuruz” Kıbrıs’a geliyor!

“Yüzyüzeyken Konuşuruz” Kıbrıs’a geliyor!

Heyecanla beklenen İndie-folk grubu ‘YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ’ Kıbrıs’taki ilk konserini 13 Haziran Cumartesi günü Lefkoşa Suriçinde 1984 Bahçe’de veriyor.

A+A-

 

Heyecanla beklenen İndie-folk grubu ‘YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ’ Kıbrıs’taki ilk konserini 13 Haziran Cumartesi günü Lefkoşa Suriçinde 1984 Bahçe’de veriyor.

Yüzyüzeyken Konuşuruz, 2011 yılının ilkbaharında, kötü geçen kışlara karşı bir tepki olarak kuruldu. Başlangıçta sadece bir akustik gitar ve henüz şarkı söylemeyi beceremeyen genç bir şarkı yazarı vardı. Üretilen şarkılar, bir video kamera aracılığıyla canlı performans olarak kaydedildi ve sosyal medyada insanlarla paylaşıldı. Şarkıların kısa bir zaman içinde insanlar tarafından çok sevilmesinin sonrasında, "Birkaç Yıl Sonra Utanılacak Şarkılar" isimli bir EP yayınlandı. Grup, tam da "ne zaman atağa çıksak kontradan gol yiyoruz" diye hayıflanırken bu EP ilk kayıtların yarattığı etkiyi ikiye katladı ve Yüzyüzeyken Konuşuruz, tüm konserlerinde şarkıları dinleyici tarafından tek bir ağızdan söylenen bir grup oldu.  1984 Bar ve Pangea Organizasyonun ortaklaşa gerçekleştirdiği Yüzyüzeyken Konuşuruz konserini 13 Haziran Cumartesi günü 1984’te izleyebilirsiniz.

Yüzyüzeyken konuşuruz hakkında

2011 yılının mayıs ayında kurulan Yüzyüzeyken Konuşuruz başta sadece genç bir şarkı yazarının video kamerayla kaydedip yayınladığı şarkılarından oluşan bir projeydi. Sonrasında insanların yayınlanmış olan şarkılara yoğun ilgi göstermesi, projenin internette oldukça yüksek bir şekilde ses getirmesinin ardından Kaan Boşnak, grubun elektrik gitaristi Engin Sevik ile beraber güç birleştirme kararı aldı. Kemik kadrosu Kaan Boşnak ve Engin Sevik'ten oluşan Yüzyüzeyken Konuşuruz'un orkestrasında üç yıllık sahne süreçlerinde birçok isim yer aldı.

2013 Eylül'ünde Fono Müzik'ten yayınladıkları Evdekilere Selam albümü ile yayınlanmış eski şarkıları yeniden düzenleyerek dinleyicilerine sundular. 2014 sonunda ikinci albümlerini Otoban Sıcağını yayınladılar ve bu album de büyük ilgi gördü. Yakalamış oldukları başarıyla bir çok şehirde konserler veren grup, müzik festivallerinde de yer aldı.  Bilgi için 0548 830 50 36-38’ no’lu telefonu arayabilirsiniz.


Grup üyeleri

Kaan Boşnak
Engin Sevik
Can Kalyoncu
Canberk Ünsal

Bu haber toplam 1428 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler