1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yurt dışına çıkış yapmak isterken yakalandı…
 Yurt dışına çıkış yapmak isterken yakalandı…

Yurt dışına çıkış yapmak isterken yakalandı…

Misafir olarak kaldığı evden ziynet eşyası çaldı, yakalandı…

A+A-

 

Gamze BAYKUR

Mağusa’da misafir olarak kaldığı evden toplam 3 bin 865 TL değerinde ziynet eşyası çalan İ.U isimli kişi sirkat ettiği ziynet eşyalarını giydiği iç çamaşırına saklayarak yurt dışına çıkmak isterken tespit edilerek tutuklandı. “İkametgahtan sirkat” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı, hükümsüz tutuklu olarak yargılanmak üzere 10 günü geçmemek şartıyla cezaevine gönderildi.

Çaldığı ziynet eşyalarını iç çamaşırına sakladı…
Meselenin tahkikat memuru Hasan Özgüç, zanlının2 Nisan tarihinde misafir olarak bulunduğu evden Seher Bulanık’a ait 3 bin 865 TL değerinde muhtelif ziynet eşyalarını sirkat ettiğini açıkladı. Zanlının 7 Nisan tarihinde yurt dışına çıkış yapmak isterken tespit edildiğini belirten Özgüç, zanlının üzerinde yapılan aramada giydiği iç çamaşırında sirkat edilen ziynet eşyalarını bulduklarını söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Özgüç, KKTC’de turist olarak bulunan zanlının davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Tutuklu yargılanacak…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlının davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 10 günü geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Bu haber toplam 810 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler