1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yeni bir parti mi yoksa bir çatı mı?
Yeni bir parti mi yoksa bir çatı mı?

Yeni bir parti mi yoksa bir çatı mı?

Haftalar öncesinden Köşe Yazarı Ali Tekman’ın gündeme getirdiği bizim de bu köşeden sizlerle paylaştığımız ÖRP-DGP buluşmaları resmi ağızlar tarafından doğrulandı. DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, ÖRP ile görüşmelerini yaptığı açıklamalar il

A+A-

 

 

Haftalar öncesinden Köşe Yazarı Ali Tekman’ın gündeme getirdiği bizim de bu köşeden sizlerle paylaştığımız ÖRP-DGP buluşmaları resmi ağızlar tarafından doğrulandı.

DGP Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, ÖRP ile görüşmelerini yaptığı açıklamalar ile doğruladı. ÖRP Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Özçelik de yaklaşık 2 ayda 3 kez görüştüklerini söyledi.

Çoğu konuda fikir birliğine varıldığını televizyon programlarında dile getiren Özçelik, önümüzdeki sürece ilişkin detaylı açıklama yapmadı. Ancak birçok konun görüşüldüğünü belirtti.

Özçelik, “Birlikte hareketin iyi olacağını, siyaset hayatına yeni soluk getireceği kanaatine vardık. Görüşmeler sürecek” açıklamasını yaptı.

İki partinin tek çatı altında isim birlikteliğinde mi yoksa yeni bir parti ismi ile mi hareket edeceği noktasında ise bir açıklamada bulunmadı.

 


 

Barbet muradına eriyor…

Bir süreden beridir konuyu gündeme taşıyan ve çeşitli görüşmelerde bulunan Muhtarlar Birliği Başkanı Hüseyin Barbet muradına eriyor.

Dün Başbakan İrsen Küçük’ü ziyaret ederek daha önce de dile getirdiği muhtarlara maaş bağlanması konusunu yeniden gündeme getiren Barbet, Küçük’ten söz aldı.

Küçük, yaptığı açıklamada, 2012 yılında muhtarlara ödenek verilmesi için çalışmaların başladığını söyledi.

 


Türkmenköy isyanda

Türkmenköy’de bulunan su, huzursuzluğa neden olmuş. Suyun köy halkının kullanımından çok bölge köyleri için kullanılması köylülerin tepkisine neden oldu.

Vatandaşlar, “İlk önce köyümüz için kullandırsınlar. Ama yapılan çalışmalar hiç de öyle değil. Suyun Vadili ve Paşaköy’e verileceği iddiaları var ve bu yönde yapılanlar bizi huzursuz ediyor” tepkilerini dile getirdi.     

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1063 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler