1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. YDÜ’den önemli başarı
YDÜ’den önemli başarı

YDÜ’den önemli başarı

YDÜ’den önemli başarı

A+A-

 


Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Kadın Basketbol Takımı önemli bir başarıya imza atarak Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ne yükselen 2 takımdan bir tanesi oldu. Bir sezon boyunca oynadığı karşılaşmalarda gösterdiği performansla Türkiye’nin önemli takımları arasında yükselen YDÜ’de elde edilen başarının mutluluğu hakim.

İLK GRUPTA İKİNCİLİK
Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi’nde sezona B Grubu’nda başlayan YDÜ, 8 takımın yer aldığı bu grupta oynadığı tüm karşılaşmaları kazandı. Ancak grupta yer alan Mersin Basket takımı YDÜ’nün yurt dışı oyuncu kotasını aştığı gerekçesi ile Türkiye Basketbol Federasyonu’na itirazda bulundu. İtirazı kabul eden federasyonu YDÜ’yü 20-0 hükmen mağlup saymasına rağmen YDÜ grubu ikinci sırada tamamlayarak bir üst gruba çıktı.

SEKİZLİ FİNALLERE GİDEN YOL
Bu kez Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Ligi 2. Tur E Grubu’nda yer alan YDÜ, bu grupta oynadığı 6 takımın yer aldığı grupta 8 galibiyet elde etti ve 2 kez mağlup oldu. Gruptaki 2 mağlubiyetini daha sonra 1. Lig’e birlikte yükseleceği Basketbolu Geliştirenler Derneği’ne karşı yaşayan YDÜ, grubu ikinci sırada bitirerek Yalova’da düzenlenen 8’li finallere katılmaya hak kazandı.

FİNALLER SONRASI BİRİNCİ LİG BAŞARISI
Yalova’da 8 gün süren 8’li finallerde oynadığı 7 karşılaşmanın 6 tanesini kazanan YDÜ, 1 maçta yine Basketbolu Geliştirenler Derneği’ne mağlup olsa da önemli bir başarıya imza atarak Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’ne yükselmeyi başardı. YDÜ 2015 – 2016 sezonunda Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi gerek Türkiye’de gerekse Avrupa kupalarında önemli başarılara imza atan ekiplerle karşılaşacak.

HAVAALANINDA COŞKULU KARŞILAMA
8’li finaller sonrasında 1. Lig’e yükselme başarısı gösteren YDÜ, ülkeye dönüşte Ercan Havaalanı’nda büyük bir kalabalık tarafından coşku ile karşılandı. YDÜ kafilesi kendilerini karşılamaya gelenlerle bol bol fotoğraf çektirdi ve elde ettikleri başarıyı paylaştılar.

Bu haber toplam 612 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 211. Sayısı

Adres Kıbrıs 211. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler