1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Yarış siyasi olgunlukla tamamlayacak”
“Yarış siyasi olgunlukla tamamlayacak”

“Yarış siyasi olgunlukla tamamlayacak”

UBP Mağusa Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Saner, adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulundu

A+A-

 

UBP Genel Başkan adaylığını açıklayan partinin Mağusa Milletvekili Hamza Ersan Saner, adaylığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hamza Ersan Saner Basın Bürosu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, UBP’nin uzlaşı içerisinde kurultaya gideceğini ifade eden Genel Başkan adayı Ersan Saner, bu yarışı siyasi olgunlukla tamamlayacaklarını söyledi, tüzüğe bağlı ve sadık kalınarak hareket edilmesi halinde kurultayda hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını kaydetti.

UBP’lilerin 31 Ekim’de yapacakları tercih ile yeni başkana bir fırsat verileceğine inandığını belirten Saner, bu yarışın demokratik bir şekilde sürdürüleceğini söyledi.

Saner, halkın takdiri ile iki dönemden beridir parlamentoda olduğunu ve beş yıla yakın bir süre de bakanlık görevi yürüttüğünü dile getirerek, UBP’nin ilkeli bir siyaset ve yeni bir vizyonla yeniden var olması gerektiğini kaydetti.

Toplumsal olaylara duyarsız kalınamayacağını da ifade eden Saner, “31 Ekim’de gerçekleşecek olağan genel kurultayda ülkemize daha iyi hizmet vermek ve ekonomik refahı sağlamak üzere aday olduğunu” ifade etti.

Kurultay sürecinde yaşanan üye sorunlarına da değinen Saner, tüzüğün hazırlanma sürecini anlatarak, partiye üye yazma süreci ve son günlerdeki gelişmelerle ilgili UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ü eleştirdi ve genel başkana ulaşamadığını, iletişim kuramadığını iddia etti.

(tak)

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler