1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Uyuşturucudan 5 tutuklu
Uyuşturucudan 5 tutuklu

Uyuşturucudan 5 tutuklu

Lefkoşa ve Ercan Havalimanı’nda yapılan aramalarda uyuşturucuyla ilgili 5 kişi tutuklandı.

A+A-

Lefkoşa ve Ercan Havalimanı’nda yapılan aramalarda uyuşturucuyla ilgili 5 kişi tutuklandı.

Polis Basın Bülteni’ne göre, dün öğle saatlerinde  Lefkoşa’da Esat Çınar Sokak üzerinde, M.S.M.A.(E-19) ve A.A.A. M.’nin (E-20) içinde bulundukları araçta polis tarafından yapılan aramada; yaklaşık iki gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü bulundu.

Yürütülen ileri soruşturmada mesele ile bağlantısı olduğuna inanılan N.A.A.M’nin.(E-23) tasarrufunda yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan iki adet öğütücü, N.H.N.M.’nin (E-22) aracında ve kalmakta olduğu ikametgahta yapılan aramada ise toplam 18 gr ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve yaklaşık 5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındı.

Ercan Havalimanı’ndan KKTC'ye giriş yapan M.T’.ye(E-41) narkotik detektör köpeğinin tepki vermesi sonucu üzerinde ve eşyalarında yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu..

SATTIĞI APARTMANI BAŞKASINA KİRALADI

Nisan 2015 – Haziran 2017 yılları arasında Haspolat’ta S.C. (E-51), kendi kullanımında bulunan binayı, 02.07.2015 tarihinde sözleşme ile 115 bin Sterlin karşılığı bir şahsa satıp parayı teslim aldığı halde, aynı binayı bir başka kira sözleşmesi yapıp imzalayarak 7 bin sterlin ve 30 bin TL nakit parayı sahte beyanla temin etti. S.C tutuklandı

AMME FESATÇILIĞI 

Lefkoşa’da S.Y.S. (E-25) polise yazılı ifade vererek, kalmakta olduğu Şht Hasan Tahsin Caddesi üzerinde bulunan ikametgahında, kimliği meçhul erkek bir şahısın kesici bir alet ile kendisini yaraladığını belirterek yalan beyan ile şikayette bulundu.

Olayın polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, adı edilenin KKTC’de kalmak istemediği için kendi kendini yaraladığı ve yalan ifadeye başvurduğu tespit edildi. S.YS. tutuklandı.

AKIM HIRSIZLIĞI 

Mart 2017 – Mart 2018 tarihleri arasında Tatlısu’da F.D.’nin(E-50) ikametgahında yapılan kontrolde, binaya kaçak yollardan elektrik akımı almak suretiyle akım hırsızlığı yapıldığı tespit edildi. Söz konusu şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.

ASAYİŞ VE TRAFİK OPERASYONU 
     
Bu arada dün 16.00-18.00 saatleri arasında, İskele Polis Müdürlüğü’nün sorumluluk sahası içerisinde gerçekleştirdiği asayiş ve trafik operasyonunda kontrol edilen 314 araçtan suç işlediği tespit edilen 17 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi.

Bu haber toplam 1230 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler