1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Uslanmadı 3 yıl hapis cezası aldı
Uslanmadı 3 yıl hapis cezası aldı

Uslanmadı 3 yıl hapis cezası aldı

Yargıç Ömer Güran, uyuşturucu suçlarının toplum düzenini bozan ve endişe veren suçlar olduğunu belirterek, kamu vicdanını tehdit eden bu suça karşı hoşgörüyle bakamayacaklarını vurguladı

A+A-

Uyuşturucu suçundan Ekim 2014’de yargılanarak para cezasına çarptırılan ancak uslanmayarak aynı suçu işleyen sanık Ümit Karaduman’a Lefkoşa Ağır Ceza Heyeti acımadı.

Didem MENTEŞ

Uyuşturucu suçundan Ekim 2014’de yargılanarak para cezasına çarptırılan ancak uslanmayarak aynı suçu işleyen sanık Ümit Karaduman’a Lefkoşa Ağır Ceza Heyeti acımadı.
Üç ay önce, az miktarda uyuşturucu tasarruf suçundan, para cezasına mahkum edilen ancak bu seferde 18 gram uyuşturucu madde “alma”, “verme”, “tasarruf” ve “izinsiz” ikamet suçlarından yargılanan Ümit Karaduman’ı 3 yıl hapis cezası aldı.
Başkanlığı’nda Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’den oluşan Ağır Ceza Mahkeme Heyeti’nin baktığı davada, İddia Makamı’nda Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Ahmet Varol ve Savunma Avukatı mahkemede hazır bulundu.
Heyet adına kararı Başkanı Ömer Güran okudu. Yargıç, bu tür suçların toplum düzenini bozduğunu ve endişe verdiğini belirterek, kamu vicdanını tehdit eden bu suça karşı hoşgörü içerisinde olmayacaklarını aktardı. Ömer Güran, son yıllarda ülkede artan uyuşturucu suçlarının, topluma zarar veren ciddi suçlar olduğuna dikkat çekti. Sanığın kısa bir süre önce, benzer suçtan yargılayıp para cezası çarptırdıklarını ancak sanığın uslanmayıp yeniden ayni suçu işlediğine dikkat çeken Güran, bu durumu ceza takdir ederken ağırlaştırıcı husus olarak dikkate aldıklarını belirtti. Davayla ilgili olarak ağırlaştırıcı hususların yanında hafifletici nedenleri de göz önünde bulundurduklarını ifade eden Ömer Güran, sanık Ümit Karaduman’ı oybirliğiyle 3 yıl hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Bu haber toplam 1256 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler