1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tulga: “Neden resmi tatil ilan edilmedi”
Tulga: “Neden resmi tatil ilan edilmedi”

Tulga: “Neden resmi tatil ilan edilmedi”

Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası (KTEZO) Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, çalışma saatlerinin ülkenin koşullarına, doğasına, sıcağına göre düzenlenmesi gerektiğini vurguladı.

A+A-

Bunun dışındaki uygulamaların “geçici çözümden” öteye gidemeyeceğini belirten Tulga, her alanda kalıcı ve halktan yana kararlar alınmasının kaçınılmaz olduğunu söyledi.

KTEZO Genel Koordinatörü Tulga, İçişleri ve Çalışma Bakanlığı ile hükümeti bu konuda adım atmaya davet ederek, “Demokratik ülkelerdeki gibi hem devlet hem de özel sektör çalışanlarının çalışma saatlerinin belirlenmesi kaçınılmazdır” dedi.
Hürrem Tulga, yazılı bir açıklamayla çalışma saatlerini değerlendirdi.
Tulga, inşaat sektörü olmak üzere dışarıda çalışanlar için bugüne kadar neden resmi tatil ilan edilmediğinin sorgulanmasını da istedi.
Açıklamasında, İçişleri ve Çalışma Bakanlığı’nın dışarıda çalışma yasağı kararına da işaret eden Tulga, böyle bir kararın sürdürülebilir olması için Ağustos’un iki haftasının her yıl resmi olarak tatil ilan edilmesinin şart olduğunu vurguladı.
KTEZO Genel Koordinatörü Hürrem Tulga, bu kararın önceden duyurulmasıyla iş ve tatil planlamasının yapılacağını, ilgili sektörlerin mazeret üretemeyeceğini söyledi.

TAK

Bu haber toplam 1598 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler