1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. TIP-İŞ 6 sağlık ocağında grev yapacak
TIP-İŞ 6 sağlık ocağında grev yapacak

TIP-İŞ 6 sağlık ocağında grev yapacak

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (TIP-İŞ), 7 Eylül Pazartesi günü Gazimağusa ve İskele bölgelerindeki 6 Sağlık Ocağında grev yapacak.

A+A-

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (TIP-İŞ), 7 Eylül Pazartesi günü Gazimağusa ve İskele bölgelerindeki 6 Sağlık Ocağında grev yapacak. 10.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek grev,  Dipkarpaz Sağlık Merkezi, Maraş Semt Polikliniği, Mehmetçik Sağlık Merkezi, Serdarlı Sağlık Merkezi, Yeni Erenköy Sağlık Merkezi, İskele Sağlık Merkezi’nde uygulanacak.

Tıp-İş Başkanı Dr. Sıla Usar İncirli, yaptığı yazılı açıklamada, grev kararı ve gerekçelerini şöyle aktardı:
“Tıp-İş, devlet eliyle yürütülen hekimleri değersizleştirme ve itibarsızlaştırma politikalarının bir sonucu olan hekime şiddeti kınamak, acil sağlık hizmetleri ve birinci basamak sağlık hizmetlerinin yetersizliğine dikkat çekmek, dayanılmaz boyutlara ulaşan hekimlerin kadro eksiklikleri, teşkilat yasasındaki boş kadroların dahi münhal edilmemesi, ayrıca devletin eksik insan iş gücüyle daha düşük ücretlerle daha çok iş yaptırma baskısı, kadrolu hekim çalıştırmak yerine sözleşmeli ve mecburi hizmetini yapan hekimleri özlük haklarından mahrum bir şekilde çalıştırmak istemesi nedenleriyle grev kararı aldı.”
Bu arada, Sendika, grev günü saat 11:00’de Yeni Erenköy Sağlık Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyecek.

TAK

Bu haber toplam 986 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler