1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Terör saldırısı değil, trafik kazası!
Terör saldırısı değil, trafik kazası!

Terör saldırısı değil, trafik kazası!

Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’da, Doğa Tarihi Müzesi önünde bir araç yayalara çarptı.

A+A-

Birleşik Krallık’ın başkenti Londra’da, Doğa Tarihi Müzesi önünde bir araç yayalara çarptı.
Polisten yapılan açıklamada, South Kensington semtindeki Doğa Tarihi Müzesi önünde bir aracın yayalara çarptığı belirtildi. Aracın sürücüsü gözaltına alınırken, bazı yayaların hafif yaralandığı kaydedildi.
Polis, olayın mahiyetinin ve sürücünün amacının henüz belirlenemediğini bildirdi. Olayın terör saldırısı olup olmadığı araştırılıyor.
Güvenlik kordonu altına alınan olay yerinde, terörle mücadele birimlerinin de incelemelerde bulunduğu ifade edildi.
Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda, polisin olaya karışan aracın yanında siyahi bir erkeği yere yatırarak etkisiz hale getirdiği görülüyor.
Başbakanlıktan yapılan açıklamada da Başbakan Theresa May’in olayla ilgili olarak düzenli biçimde bilgilendirildiği ve gelişmeleri yakından takip ettiği belirtildi.
İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’dan oluşan Birleşik Krallık’ta 22 Mart’tan bu yana meydana gelen beş terör saldırısında 36 kişi hayatını kaybetti. Saldırılardan dördünü DEAŞ üstlenirken, diğer saldırıda teravih namazından çıkan cami cemaati hedef alındı.
Ülkede terör tehdit seviyesi aynı dönemde iki kere en üst seviye olan “kritik”e çıkarıldı ve polis ordudan hassas noktaların korunmasında yardım aldı.
Londra’da, Doğa Tarihi Müzesi önünde aracın yayalara çarpması sonucu 11 kişinin yaralandığı olayın terörle bağlantısının bulunmadığını bildirdi.
Polisten yapılan açıklamada, South Kensington semtindeki Doğa Tarihi Müzesi önünde aracın yayalara çarptığı olayın trafik kazası olduğu ve terörle bağlantısının bulunmadığı belirtildi.
Açıklamada, kazada 11 yayanın bacaklarından ve başlarından yaralandığı, 9’unun da çevredeki hastanelerde tedavi altına alındığı kaydedildi.

 

 

Bu haber toplam 1946 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler