1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Teminata bağlandı…
Teminata bağlandı…

Teminata bağlandı…

Mağusa’da paketçi olarak çalıştığı “Memoli” isimli restorandan 500 TL para sirkat ettiği iddia edilen zanlı R.G. tutuklandı…

A+A-

Gamze BAYKUR

Mağusa’da faaliyet gösteren “Memoli Restoran” isimli işyerinde paketçi olarak çalışan R.G., gün içinde paket servisinden topladığı 500 TL’yi iş yerine teslim etmeyerek sirkat ettiği iddiasıyla tutuklandı. “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı R.G., tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı. Zanlı R.G., 2014 yılı Kasım ayında yine işlemiş olduğu “Müstahdem tarafından sirkat” suçundan dolayı 6 ay hapis cezasına mahkum edilmişti.

500 TL’yi çalıp harcadı…
Meselenin tahkikat memuru Hasan Karagil, zanlının 22 Nisan tarihinde Mehmet Ali Karakaya’nın işletmeciliğini yaptığı “Memoli Restoran” isimli işyerinde paketçi olarak çalıştığı esnada gün içinde paket servisinden topladığı 500 TL’yi kasaya teslim etmeyerek sirkat ettiğini ve harcadığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Karagil, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Bu ilk suçu değil…
Zanlı R.G. 29 Mayıs 2014 tarihinde Mağusa’da SFC isimli restoranda paketçi olarak çalıştığı esnada yaptığı paket dağıtımı karşılığında müşterilerden topladığı 714 TL’yi sirkat ederek bet ofisinde harcamıştı. Zanlı R.G. 25 Kasım 2014 ise işlediği “Müstahdem tarafından sirkat” davasından yargılanarak suçlu bulunmuş ve 6 ay hapis cezasına mahkum edilmişti.

Tutuksuz yargılanacak…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı R.G.’nin kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 5 bin TL nakdi kefalet ödemesine ve 2 KKTC vatandaşının 50’şer bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

Bu haber toplam 1112 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler