1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Talihsiz açıklama"
Talihsiz açıklama

"Talihsiz açıklama"

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs...

A+A-

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Başkanı Hasan Sertoğlu'nun açıklamalarına ilişkin, "Güney Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu'na (KOP) katılırız açıklaması talihsiz bir açıklama. Haklıyken kendi kendilerini haksız duruma düşüren bir yaklaşım. Bunu kabul etmek mümkün değil" değerlendirmesinde bulundu.

Denktaş, AA muhabirine sıkıntının, KKTC'deki kulüplerin sıkıntısının transfer ücreti ödeyerek kadrosuna kattığı veya altyapısında yetiştirdiği sporcuların hiçbir kurala bağlı olmaksızın, istediklerinde Türkiye'deki Bölgesel Amatör Lig'e (BAL) gitmeleri olduğunu vurguladı.

TC GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI’YLA TEMAS

Konuyla ilgili Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı ile temas halinde olduklarını ifade eden Denktaş, "Buna bir düzenleme getirmeye çalışıyoruz. Sadece transfer dönemlerinde bu yapılabilsin, transfer durumunda eğitim bedeli gibi bir bedel ödensin veya konu iki bakanlık arasında protokolle halledilsin. Bunlarla ilgili birtakım çalışmalarımız var" diye konuştu.

Bu süreçte transferlerin de devam ettiğine dikkati çeken Denktaş, şunları söyledi:

"Bu kulüpleri, çok zora sokuyor. Şampiyonluğa yürüyen kulüpler bir anda yıldız futbolcusunu kaybetmek suretiyle sıkıntı yaşıyor. Bu sıkıntılar var ama ortadan kaldırmanın yolu, 'Ben Rum Federasyonu'na gider, katılırım ha' diye tehdit etmek değildir. Çok talihsiz bir açıklama. Zaten karşı açıklamayı da yaptım. Bizim çalışmalarımız, girişimlerimiz devam ediyor. Mutlaka bir çözüm bulacağız."

(AA)

Bu haber toplam 1338 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler