1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Talat: Kabineyi ben bile bilmiyorum
Talat: Kabineyi ben bile bilmiyorum

Talat: Kabineyi ben bile bilmiyorum

CTP-BG Parti Meclisi’nin perşembe günü alacağı kararın ardından koalisyon ortağıyla pazarlık yapılacak ve kabine ondan sonra netleşecek

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu başkanlığındaki yeni hükümetin hafta sonuna kurulması planlanıyor.

CTP-BG Genel Başkanı Mehmet Ali Talat’tan alınan bilgiye göre, çarşamba günü genişletilmiş parti meclisi, perşembe de Parti Meclisi toplanacak ve koalisyon ortağı netleşecek.

Kabinenin, ortaklığın netleşmesinin ardından belirleneceğini kaydeden Talat, “Kabine üyelerini ben bile bilmiyorum, basın nasıl haber yapar, anlamak zor. Parti Meclisi’nin perşembe günü alacağı kararın ardından koalisyon ortağıyla pazarlık yapılacak ve kabine ondan sonra netleşecek” dedi.

Bir soruya karşılık, partilerle görüşmelerin tamamlandığını, bundan sonra resmi görüşme olmayacağını da söyleyen Talat, hükümet konusunda alışılmışın dışında yöntem izlendiğine dair yorumlar üzerine, “Alışılmışın dışında olacağını başından söylemiştim. Amacımın, parti içinde en geniş  birliği sağlayarak hükümeti kurmak” dedi.

Talat,  “Hükümet hafta sonuna kadar, en geç pazartesi kurulmuş olur” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, CTP-BG’nin başbakan adayı Girne Milletvekili Ömer Kalyoncu’yu dün sabah hükümeti kurmakla görevlendirmişti.

(tak)

Bu haber toplam 1243 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler