1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şölen havasında geçti
Şölen havasında geçti

Şölen havasında geçti

Bisiklet Federasyonu tarafından yılın ikinci organizasyonu 1. Ekin Adademir Ltd. Tadelle Time Trial Yol Bisikleti Yarışı adı altında dün gerçekleştirildi

A+A-

 

 

Bisiklet Federasyonu, yılın ikinci büyük yarışını, dün düzenlenen organişzasyonla tamamladı.
“1. Ekin Adademir Ltd. Tadelle Time-trial (Zamana karşı) Yol Bisiklet Yarışı” adı altında düzenlenen yarış öncesi ve sonrasında çok sayıda etkinlik düzenlenerek, yarışmanın karnaval havasında geçmesi sağlandı.
Canlı müzikle renklendirilen etkinlik, start öncesi ve finiş sonrası sporcu ve ailelerine renkli anlar yaşattı. Zamana karşı büyük bir mücadele veren sporculara, ödülleri, Dereboyu Calliope Mağazası önünde kurulan dev sahne önünde verildi.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir, Bisiklet Federasyonu Onursal Başkanı Güner Burgul, federasyon eski başkanları Bület Çıraklı ve İnsel Paralik’in yanı sıra, halk sürüşü nedeniyle onlarca vatandaş, etkinlikte yer aldı.
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı, yaptıkları kısa konuşmalarda, amaçlarının bisikleti bir güvenli yol aracı olarak kullanmayı sağlamak olduğunu söyledi. Taçoy, bakanlık olarak, bisiklet yolları ile ilgili çalışma yaptıklarının altını Etkinlik, protokol tarafından ödüllerin dağıtılması ile sona erdi.
Yedi kategoride yer alan yarışlar sonrasında ilk üçe giren yarışmacılar şöyle:

Büyük Erkek
1. Mehmet Sevinç (A Takımı) 25.07
2. Enver Soyel (Tüfekçi) 25.16
3. Mücahit Kıvrak (YDÜ) 25.33

Genç Erkek
1.  Oktay Erülkü (YDÜ) 28.00
2.  Tuğberk Kopça (NHG) 29.29
3.  Mustafa Bürüncük (NHG) 30.02

Master 30+
1. Hüseyin Arhan (ARES) 26.49
2. Hüseyin Esengin (YDÜ) 26.59
3. Ali Sükan (BSD) 27.32

Kadınlar
1. Emine Uludağ (ARES) 1.24.41
2. Yağmur Aydındağ (YDÜ) 1.25.55
3. Fezile Işık (LTB) 1.26.41

Yıldız A
1. Hasan Şentürk (YDÜ) 1.22.36
2. Mazhar Moda (MAGEM) 1.22.56
3. Mehmet Başdinç (MAGEM) 1.23.20

Yıldız B
1. Erdoğan Hammaloğlu (YDÜ) 1.23.40
2. Doğukan Kopça (NGH) 1.24.34
3. Altan Yavuz (LTB) 1.25.48

Master 40+
1. Necati Güney (NHG) 20.03
2. Çağın Öztuna (ARES) 20.25
3. Ersan Karayeğen (NHG) 21.24

Bu haber toplam 540 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler