1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siber, Esentepe’de halkla buluştu
Siber, Esentepe’de halkla buluştu

Siber, Esentepe’de halkla buluştu

CTP-BG Cumhurbaşkanı Adayı Siber, Esentepe’de halkla buluştu “Daha iyi, daha güzel günlere ulaşacağız”

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Sibel Siber, cumhurbaşkanı seçilmesi halinde sadece kendisine oy verenlerin değil, tüm halkın cumhurbaşkanı olacağını söyledi.

CTP’den yapılan açıklamaya göre, CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, Esentepe’de vatandaşlarla buluşarak, adaylığıyla ilgili bilgi verdi. Siber’e toplantıda CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan, CTP-BG Girne İlçe Başkanı Erkan Eminağa, CTP-BG Girne Milletvekilleri Ömer Kalyoncu ve Fazilet Özdenefe ile MYK eşlik etti.
Cumhurbaşkanlığı makamının çok önemli bir kurumun başı olduğuna dikkat çeken Siber, kendisinin en temel prensibinin, güven duygusu olduğunu ifade etti. Siber, yaşanan bu olumsuzlukların kader olamayacağını, halkının ve ülkesinin gailesini çeken bir Cumhurbaşkanı, daha iyiyi, daha güzeli hedefleyen bir Cumhurbaşkanı ile çok güzel günlere ulaşılacağını ifade etti.

“Çocuklarımız için… Geleceğimizi kazanmak için…”
Siber, Esentepe halkıyla konuşurken her şeyden önce bir anne olduğunu vurgulayarak, “Çocuklarımızın geleceği için, geleceğimizi kazanmak için ve onların göç etmemesi için adayım” dedi. Siber, bugüne kadar yaratılan bu düzenin reformlarla değişmesi gerektiğini yineledi.

“Ortak akıl ile çözüm odaklı çalışmalar yapacağız”

“Doğru hedefle yola çıkılırsa ve amaç halkımızın daha iyi yaşam şartlarında yaşaması için çalışmaksa bunun önündeki engeller bir bir kaldırılır” diyen Siber, ortak akıl ve ekip ruhuyla her kesimin görüşünü alarak, çalışmalar yürüteceğini söyledi.
Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in masayı terk ettiğine de değinen Siber, bir kriz varsa bunun çözüm yerinin yine müzakere masası olacağını belirtti.
Masadan kaçarak, hiçbir sorunun çözülemeyeceğine dikkat çeken Siber, krize oynamanın ve krizi daha da derinleştirecek açıklamalar yapmanın iki halkın da çıkarlarına aykırı olduğunu vurguladı.

“Ayrımcılığa son vermek, ‘biz’ olmak için adayım”

Kıbrıs Türk toplumunun seçtiği cumhurbaşkanının iki şapkası bulunduğunu ifade eden Sibel Siber, birincisinin iç sorunlara yönelik çözüm üreten cumhurbaşkanı, diğer şapkasının ise Kıbrıslı Türklerin müzakere masasında haklarını savunan bir toplum lideri olduğunu belirtti.
Kendisinin cumhurbaşkanı seçilmesi halinde sadece müzakere eden bir toplum lideri değil, aynı zamanda iç sorunlara da müdahil olan bir cumhurbaşkanı olacağının altını çizen Siber, cumhurbaşkanının tarafsız ve herkese eşit davranması gerektiğine vurgu yaptı. “Halkımızın geçmişle ilgili türlü türlü yaşanmış öyküleri var. Geçmişimizde acı var, göç var, göçmenlik var, bizler geçmişin yaşanmış tecrübeleri ile geleceğe güvenle bakan ve ortak geleceğe yürüyen güzel bir halkız. Özgüveni yüksek bir halkız” diyen CTP-BG adayı Sibel Siber, göreve gelmesi halinde sadece kendisini destekleyen kesimin değil, tüm halkın cumhurbaşkanı olacağını ifade etti. Siber, “Biz olmak için adayım” dedi.
(tak)

Bu haber toplam 1313 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler