1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siber: Başka bir yönetim mümkün
Siber: Başka bir yönetim mümkün

Siber: Başka bir yönetim mümkün

CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret ederek cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında bilgi verdi, hayata geçireceği projelerden bahsetti.

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber sistemlerin artık günümüz çağına ayak uydurması gerektiğini söyleyerek, “Tembel ve çalışkan toplum yoktur, iyi işleyen ya da işlemeyen sistem vardır. Sistemleri iyileştireceğiz” dedi. Siber, bunu hayata geçirmek adına birçok ilke imza atacaklarını vurguladı. “Başka bir yönetim mümkün” diyen Siber, Kıbrıslı Türklerin 40 yıldır aynı sistemiçerisinde yaşadığını ve artık bundan kurtulmak gerektiğini kaydetti. Siber, bunun için illa ki ‘değişim’ dediklerini söyledi. Değişimi eski zihniyetlerin gerçekleştiremeyeceğini vurgulayan Siber, Kıbrıs Türk halkıyla birlikte yeni ufuklara yelken açacaklarını söyledi. CTP-BG Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sibel Siber, Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği ile Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret ederek cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında bilgi verdi, hayata geçireceği projelerden bahsetti.

ORGAN NAKLİ YASASI EKİP ÇALIŞMASI

Diyaliz ve Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği’nde Dernek Başkanı Dr. Zerrin Akalın ile görüşen Siber, Organ Nakli Yasası’nın meclisten geçtiğini ve derneğin de bu konuda büyük katkıları bulunduğunu ifade ederek Akalın’a teşekkürlerini sundu. Cumhurbaşkanlığı makamına daha aktif ve dinamik bir süreç katacaklarının altını çizen Siber, makamda bir ilki gerçekleştireceklerini ve iç sorunlara da eğilen bir cumhurbaşkanının görüleceğini belirtti. Yaşamın her alanına etki edecek çalışma grupları oluşturup sivil toplumu da işin içine katacaklarını anlatan Siber, toplum lideri statüsünü de kullanarak Kıbrıslı Türkleri dünyada en iyi şekilde temsil edeceklerini kaydetti.

ZİHİNLERDEKİ ENGELLER KALKIYOR

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nde başkan GünayKibrit ve yönetim kurulu ile görüşme gerçekleştiren Siber, Kıbrıs Türk halkının on yıllardır ‘öğretilmiş çaresizlik’ yaşadığına değinerek başka bir yönetimin mümkün olduğuna vurgu yaptı. Siber, zihinlerdeki engellerin yavaş yavaş kalktığını vurgulayarak yeni ve iyi olana el birliğiyle kavuşacaklarını kaydetti. Bir sağlıkçı olarak amacının, her alanda engelli vatandaşların yaşam kalitesiniyükseltilmek olduğuna da değinen Siber, bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin, her bir bireyin yaşadığı yaşamın kalitesini yükseltmek için çalışacağını kaydetti. Siber, ‘engelsiz yaşam’ konusunda ülkede henüz istenilen seviyede ilerleme sağlanamadığını belirterek sistemleri sonuç alıcı şekilde kuramadıklarını dile getirdi. Siber, bu sistemlerin artık çağa ayak uyacak şekilde tasarlanması gerektiğini vurgulayarak bu yönde bilimsel çalışmalar yapılacağını kaydetti. Meclis Başkanlığında yürttüğü projelerden biri olan ‘Meclis Engel Değil’ projesi ile meclisin alt yapısının engelli yurttaşlarımız için yeniden düzenlendiğini hatırlatan Siber, göreve geldiğinde ‘Engelsiz Yaşam İnisiyatifi’ oluşturulacaklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde ilk olarak bir atılım grubu oluşturulacağına değinen Siber, bu grubun gerek iç konularda, gerek müzakerelerde, gerekse uluslararası ilişkiler konusunda çalışma grupları kuracağını ifade etti.

Bu haber toplam 1175 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler