1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 'Şehir Planlama'da süresiz grev uyarısı
Şehir Planlamada süresiz grev uyarısı

'Şehir Planlama'da süresiz grev uyarısı

KTAMS, Lefkoşa Şehir Planlama Dairesi’nin fiziki koşullarının ve asbestli damının, çalışanların sağlığını tehdit ettiğini kaydederek, İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay’ın bu konuda adım atmaması halinde 4 Mart’tan sonra süresiz grev dâhil her türlü eyleme

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Lefkoşa Şehir Planlama Dairesi’nin fiziki koşullarının ve asbestli damının, çalışanların sağlığını tehdit ettiğini kaydederek, İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay’ın bu konuda adım atmaması halinde 4 Mart’tan sonra süresiz grev dâhil her türlü eyleme gideceğini açıkladı.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan ve sendika yetkilileri bu sabah Lefkoşa Şehir Planlama Dairesi’nin önünde basın açıklaması yaptı. Lefkoşa Şehir Planlama Dairesi çalışanlarının da katılımıyla gerçekleşen açıklamada, KTAMS pankartı da açıldı.

KAPTAN’DAN HÜKÜMETİN SAĞLIK POLİTİKASINA ELEŞTİRİ

Açıklamasında hükümetin sağlık politikasını eleştiren KTAMS Başkanı Kaptan, sağlık otoritelerinin asbestin insan sağlığına zararları ve kansere varan sonuçları hakkındaki açıklamalarına değindi, “Ülkedeki yetkililer ısrarla bunu görmezden geliyor” dedi.

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay’dan bu konuda randevu talep ettiklerini ancak 4 gündür yanıt alamadıklarını da savunan Kaptan, Uluçay’ı ilgisizlikle suçladı.

BAKAN ULUÇAY’A 4 MART’A KADAR SÜRE VERİLDİ

KTAMS Başkanı Kaptan, İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay’ın 4 Mart Çarşamba günü mesai bitimine kadar kendileriyle bir araya gelmemesi, sorunu nasıl çözeceğini deklare etmemesi halinde süresiz grev dahil her türlü eylemi planlayacaklarını ve hayata geçireceklerini söyledi.

Kaptan, “Umarım birileri artık bu ülkede insana ve sağlığa sözde değil, özde önem verdiğini gösterir” dedi.

MÜDÜR ÖZTEK İLE GÖRÜŞTÜLER

Kaptan açıklamadan sonra bir süre Lefkoşa Şehir Planlama Dairesi personeliyle sohbet etti. KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, iş yeri temsilcisinin de hazır bulunduğu bir görüşmede Şehir Planlama Dairesi Müdürü Ertan Öztek ile bir araya geldi.

Basın mensuplarının binanın içinden görüntü almasının ardından daire personeli iş başı yaptı.

(tak)

Bu haber toplam 1098 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler