1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Rallide 5’inci ayak 6 Ağustos’ta
Rallide 5’inci ayak 6 Ağustos’ta

Rallide 5’inci ayak 6 Ağustos’ta

Asfalt, bu kez ilklerin gerçekleşeceği Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint yarışı ile canlanacak. Yarışçıların tozu dumana katacakları rallide, gözler Nevzat Pusat’ta olacak Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından düzenlenen K

A+A-

 

 

Asfalt, bu kez ilklerin gerçekleşeceği Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint yarışı ile canlanacak. Yarışçıların tozu dumana katacakları rallide, gözler Nevzat Pusat’ta olacak

 

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu (KKTOK) tarafından düzenlenen KKTC 2011 Ralli Şampiyonası 5’inci ayağının adı belirlendi. Yarış, Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint adı ile gerçekleşecek.

Sezonun ilk asfalt rallisi olma özelliğini taşıyan ralli 6 Ağustos 2011 Cumartesi günü start alacak. Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint yarışının startı, açılışı yapılacak olan bakanlık ışıkları yanındaki yeni binasının önünden verilecek. Mercedes Benz klasik araçları da öncü araç olarak görev yapacaklar.

 

KAT SAYISI

Rallinin, KKTC Şampiyonası’na 0,5 katsayı ile puan vereceğini açıklayan KKTOK Spor Komitesi Başkanı İrfan Topçu, “Ralli, bir bölüm akşamüstü ve bir bölümü gece olmak üzere iki bölümden oluşacak. Projektör ve asfalt yarışın özelliği olacak. Kuralları ile de ilk olma niteliğini elinde bulunduran rallinin özel etabı Kermiya Bölgesi’nde yer alacak” şeklinde konuştu.

 

ŞAMPİYON KAYIP

Asfalt güzergahlar üzerindeki dümen hakimiyeti ve sürüş kabiliyeti ile ralli severlerin kalbini kazanmış olan 2010 Ralli Şampiyonu Nevzat Pusat, 2011 Ralli Sezonu’nda aradığı performansı bir türlü elde edemedi.

Sezonun ilk asfalt rallisi olacak olan Dünya Oto Mercedes Benz Ralli Sprint Yarışı’ndan birincilikle ayrılabileceği konuşulan Nevzat Pusat’ın, puan tablosunda üst sıralara tırmanması bekleniyor.

KKTC 2010 Ralli Şampiyonası’nda Ömer Yıldız lider durumda bulunurken; Güner Şevketoğlu ikinci, Ahmet Şevketoğlu ise üçüncü sıraya yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 823 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler