1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Özgürgün ‘Rum’a bağladı (!)
Özgürgün ‘Rum’a bağladı (!)

Özgürgün ‘Rum’a bağladı (!)

Başbakan Özgürgün’e göre yurttaşlıktan kırsal kesim arsalarına kadar pek çok rahatsızlığın sebebi “Rumlar”la ilgili (!)

A+A-

Başbakan Özgürgün:

Yurttaşlıktan “Rumlar” rahatsız, kırsal kesim arsaları Rum’a mı?

Başbakan Hüseyin Özgürgün, yurttaşlıklardan rahatsızlığı “Rumlara” bağladı, TC eski bakanlarından Egemen Bağış’a verilen yurttaşlıktan da gurur duyduğunu söyledi.

Özgürgün, seçimlerden birinci parti çıkmazsa “istifa edeceğini” de iddia ederken, “kırsal kesim arsaları”nın da Rum’a verilmek istendiğini öne sürdü.

Hüseyin Özgürgün bu açıklamaları Genç Tv’de yayınlanan Er Medyanı adlı programda Mustafa Alkan’a yaptı.

“Teklif yok”

TC eski bakanlarından Egemen Bağış'a KKTC vatandaşlığı verilmesi ve Bağış'ın bu konuda "Hüseyin kardeşim teklif etti ben de severek kabul ettim" şeklindeki açıklamasıyla ilgili soru üzerine Özgürgün, "Benle böyle bir diyalog yaşanmadı ama ne zaman vatandaş olduğunu da bilmiyorum. Ama gurur duyarız Egemen Bağış'ın vatandaşımız olmasından, benim bir sıkıntım olmaz fakat benim böyle bir diyaloğum olmadı" yanıtını verdi.

“Rum kardeşlerimiz rahatsız olacak”

Hükümete vatandaşlık ve kırsal kesim arazileri konusunda yapılan eleştirileri değerlendiren Özgürgün, "İcraat yapılmazsa eleştiri olmaz. Burada icraat var. Vatandaşlık konusu icraatın bir parçasıdır. Kırsa kesim arsaları da bir icraattır. Ama bunlar birer siyasi vizyondur da. Niye daha çok onlar tepki alıyor? Çünkü karşı siyasi görüş benim siyasi görüşümde değil doğal olarak. Ona kalırsa hiç vatandaşlık vermeyeceksin, kırsal kesim arsalarını da verilmesin gençlere.. Çünkü Rum kardeşlerimiz bundan rahatsız olacak” dedi.

Kırsal kesim

Kırsal kesim arazileriyle ilgili eleştiriler konusunda da konuşan Özgürgün, İsviçre'deki müzakerelerde Kıbrıs Türk tarafının sunduğu haritayı hala görmediğini belirtti. Özgürgün, eleştirileri düşününce aklına "Acaba gençlere verdiğimiz bu kırsal kesim arazilerini o haritada verdiler mi?" soruları da geldiğini ifade etti.

Bu haber toplam 1709 defa okunmuştur
Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler