1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. LTB, temizlik işlemlerinde abonelik sistemi başlattı
LTB, temizlik işlemlerinde abonelik sistemi başlattı

LTB, temizlik işlemlerinde abonelik sistemi başlattı

Haftada 2 gün çöp toplama zorunluluğu olan LTB, aylık 750 TL ücret karşılığında, çıkan yeni çöpleri gecikmeden toplayacak

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi LTB), temizlik işlemlerinde abonelik sistemi başlattığını açıkladı.

Haftada 2 gün çöp toplama zorunluluğu olan LTB, sanayi atığı çıkaran şirketlerin yanı sıra büyük mağaza ve marketlerin çöplerini, aylık 750 TL ücret karşılığında gecikmeden toplayacak

LTB basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, haftada 2 gün çöp toplama zorunluluğu olan belediye bir süre önce başlatılan yeni temizlik uygulamasında, ekstra temizlik isteyen işletme ve şirketlere, aylık 750 TL karşılığında başlatacağı abonelik sistemiyle daha fazla temizlik hizmeti verecek.

Özellikle sanayi atıkları çok fazla olan şirketler yanında, büyük mağaza, süpermarket ve benzeri iş yerlerinde yoğun olarak çıkan çöplerin, yeni abonelik sistemi sayesinde gecikmeden toplandığı belirtildi.

LTB Temizlik Şubesi ekipleri, bu çerçevede dün Ortaköy bölgesinde bir süpermarkete ait atıkları topladı.

LTB Halk Sağlığı Şubesi ekipleri, bölgede faaliyet yürüten restaurant ve süpermarket yetkililerini, çöplerini gelişi güzel sokağa bırakmama konusunda uyardı ve bırakmaları halinde iş yeri izinlerinin yenilenmeyeceğini belirtti.

“Gün aşırı çöp çıkaran işletmeler çöp alımı için bedel ödeyecek”

LTB Temizlik Şube Sorumlusu Hasan Aybar, evsel çöplerin haftada en az 2 kez toplama zorunluluğu bulunduğunu anımsatarak, gün aşırı çöp çıkaran işletmelerin çöp alımı için bedel ödemesi gerektiğini belirtti.

Abonelik uygulamasına dahil olmak isteyen şirketlerin LTB ile temas kurmasını isteyen Aybar, denetimlerin süreceğini ve çöplerini gelişigüzel bırakan şirketlere ceza kesileceğini kaydetti.

Bu haber toplam 897 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler