1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. LİGE YETİŞEMEYECEKLER
LİGE YETİŞEMEYECEKLER

LİGE YETİŞEMEYECEKLER

Süper Lig’in başlamasına sayılı günler kala takımlar yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda yapılan hazırlık maçları ve antrenmanlarda da futbolcular ufak tefek sakatlıklar yaşarken, bazı futbolcular ciddi sakatlıklar yaşayarak sezonun il

A+A-

 

 

Süper Lig öncesi takımlar çalışmalarını sürdürürken yaşanan ciddi sakatlıklar sonrası bazı futbolcular ilk maçta sahada yer alamayacak

 

LİGE YETİŞEMEYECEKLER

 

Göçmenköy’de Beytullah, Düzkaya’da Serdal, Cihangir’de Fırat ve Türk Ocağı’nda Özgün ile Salih, yaşadıkları ciddi sakatlıklar nedeni ile ancak ligin ilerleyen haftalarında forma giyebilecekler

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

Süper Lig’in başlamasına sayılı günler kala takımlar yeni sezon hazırlıklarını sürdürüyor. Bu kapsamda yapılan hazırlık maçları ve antrenmanlarda da futbolcular ufak tefek sakatlıklar yaşarken, bazı futbolcular ciddi sakatlıklar yaşayarak sezonun ilk haftasına yetişemeyecek.

 

BEYTULLAH’IN DİZ SAKATLIĞI

Bu yıl tarihinde ilk kez en üst ligde mücadele edecek Göçmenköy’de savunma oyuncusu Beytullah Arık, yaşadığı diz sakatlığı nedeni ile ligin ilk haftasında takımının formasını giyemeyecek. Beytullah’ın sağ dizindeki menisküs yırtığından dolayı tedavi süreci devam ediyor. Geçtiğimiz hafta düz koşulara başlayan futbolcunun ancak ligin ikinci veya üçüncü haftasında tam olarak oynayabileceği öğrenildi.

Düzkaya’da sakatlıklardan sıkıntı yaşayan takımlardan. Sol diz kıkırdağında daha önceden yaşadığı bir problem nedeniyle yırtılma bulunan ve geçtiğimiz gün İstanbul’da gerçekleşen operasyonda ameliyat olan Serdal Dural da ligin ilk haftasına yetişemeyecek futbolculardan. Serdal ligin üç veya dördüncü haftasında forma giyebilecek.

 

FIRAT’IN BİLEK SAKATLIĞI

Mesarya takımlarından Cihangir’de top koşturan Fırat Ersalan ligin ilk haftasına yetişemeyecek. Futbolcunun sol ayak bileğinin dış yan bağında yırtık bulunduğu belirtilirken, sahalara dönmesinin ligin ikinci veya üçüncü haftayı bulacağı belirtiliyor.

Bir yıllık aradan sonra tekrardan üst lige çıkan Girne temsilcilerinden Türk Ocağı, sakatlıklardan sıkıntı yaşayan diğer bir takım. Ocak futbolcusu Özgün geçtiğimiz hafta sonu oynanan 10’uncu Nihat Bağcıer Anı Turnuvası’nda beline aldığı bir darbe ile sakatlanmış ve bu futbolcunun böbreğinde hafif bir kanama tespit edilmişti. 15 gün boyunca antrenman yapamayacak olan Özgün, antrenman eksiği olacağından ligin ilk haftasına yetişemeyecek. Türk Ocağı’nın diğer bir futbolcusu Salih Hoca da sakatlığı sebebi ile ligin açılışını kaçıracak futbolculardan. Yaşadığı kasık sakatlığı nedeni ile ilk maça zor oynaycak olan Salih fizik tedavi çalışmalarına başlarken, en az bir ay sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 658 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler