1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Leyen, Kıbrıs’ta kapsamlı çözüme tam destek verdi
Leyen, Kıbrıs’ta kapsamlı çözüme tam destek verdi

Leyen, Kıbrıs’ta kapsamlı çözüme tam destek verdi

Avrupa Birliği Komisyonu’nun 1 Aralık’ta resmen göreve başlayan Başkanı Ursula von der Leyen, Kıbrıslı Türk lider Akıncı’nın kendisine gönderdiği kutlama mesajına mektupla cevap vererek teşekkür etti.

A+A-

Avrupa Birliği Komisyonu’nun 1 Aralık’ta resmen göreve başlayan Başkanı Ursula von der Leyen, Kıbrıslı türk lider Akıncı’nın kendisine gönderdiği kutlama mesajına mektupla cevap vererek teşekkür etti.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ursula von der Leyen cevabi yazısında, Kıbrıs’ta kapsamlı bir çözüme AB’nin tam desteğini ifade ederek Kıbrıs’taki iki tarafın uygun göreceği çerçevede her türlü katkıyı yapmaya da hazır olduğunu belirtti.

AB Komisyonu Başkanı, Kıbrıs Türk toplumunu ilgilendiren konularda Kıbrıslı Türk lider Akıncı ile diyalog içinde olmayı kendisinin de arzuladığını mektubunda iletti.

Akıncı, gönderdiği kutlama mesajında Kıbrıs’ta çözüm yönündeki kararlılığını belirtmesinin yanı sıra, Kıbrıs Türk toplumunu ilgilendiren konuları da AB ile görüşmek arzusunu ifade etmişti.

Bu haber toplam 717 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler