1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Lefkoşa’da Yeni Türkü coşkusu
Lefkoşa’da Yeni Türkü coşkusu

Lefkoşa’da Yeni Türkü coşkusu

LTB organizasyonuyla Türkiye’nin en beğenilen müzik gruplarından Yeni Türkü, Cumartesi akşamı başkent Lefkoşa’da unutulmaz bir konser verdi.

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) organizasyonuyla Türkiye’nin en beğenilen müzik gruplarından Yeni Türkü, Cumartesi akşamı başkent Lefkoşa’da unutulmaz bir konser verdi.

Yeni Türkü, Canteen Sandwich Bar ve Papa Bar Nicosia katkılarıyla tarih ve kültürün bir arada bulunduğu Lefkoşa Surlariçi’nde, Uray Sokak’ta müzikseverlerle buluştu. Surlariçi’ne ayrı bir hava katan konseri izlemeye gelenler Yeni Türkü’nün dillerden düşmeyen şarkılarını solist Derya Köroğlu ile beraber seslendirdi. Surlariçi’nin otantik sokakları Destina, Maskeli Balo, Vira Vira, Telli Turna gibi muhteşem eserlerin sesleri ile canlandı.

 

Konser öncesinde renkli görüntüler yaşandı

Yoğun katılımla gerçekleştirilen konserin bir diğer önemli özelliği, özel gereksinimli bireylerden oluşan LTB Ritm’orkestra yararına gerçekleştirilmiş olmasıydı.

Saat 19.00 itibarı ile kapıların açıldığı konser öncesinde bölgede kurulan stantlar müzikseverlere hizmet verirken, Radyo Juke’un seçtiği birbirinden güzel şarkılar hep bir ağızdan söylendi. LTB Engellemeyen Lefkoşa Birimi üyeleri de konsere ücretsiz katılarak, Yeni Türkü’nün büyüleyen performansını yerinde izledi.

Başkan Harmancı: “LTB Ritm’orkestraya olan duyarlılığı görmek ne mutlu”

Konsere ailesi ile gelen LTB Başkanı Mehmet Harmancı, yurttaşlarla sohbet etti, konseri izledi ve konser sonrası konuşma yaptı.

Başkan Harmancı, ülkemiz insanın Yeni Türkü’ye olan sevgisinin bu akşam bir kez daha görüldüğünü ifade ederken, LTB’nin kültür ve sanata verdiği değerin bundan sonraki süreçte de devam edeceğini aktardı.

LTB Ritm’orkestra yararına bu organizasyonun yapıldığını da anımsatan Başkan Harmancı, duyarlılık gösteren Yeni Türkü grubu başta olmak üzere tüm organizatörlere ve katılımcılara teşekkür etti.

y1-086.jpg

y2-075.jpg

y3-049.jpg

y4-028.jpg

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 632 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler