1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LAÜ’nün Giriş ve Burs Sınavı yapıldı
LAÜ’nün Giriş ve Burs Sınavı yapıldı

LAÜ’nün Giriş ve Burs Sınavı yapıldı

LAÜ’den öğrenci adaylarına başarı bursları verildi

A+A-

 Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Giriş ve Burs Sınavı 3 Haziran Pazar günü LAÜ Kampüsü’nde saat 10:00’da yapıldı. Sınavda başarılı olan öğrenci adaylarına %100, %75, %50 oranlarında başarı bursları verildi.

KKTC liselerinden mezun olan öğrencilere yönelik gerçekleştirilen sınava lise eğitimini KKTC’de tamamlayan Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğrenciler de katıldı. Lisans ve ön lisans olmak üzere 77 farklı programda eğitim veren LAÜ’nün Giriş ve Burs sınavına öğrenciler yoğun katılım gösterdi.

Giriş ve Burs sınavı çerçevesinde Lefke Avrupa Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Adalet Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksek Okulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde eğitim veren bölümler aday öğrenciler tarafından tercih edildi.                                                                                                                                        

 2018-2019 Akademik Yılı Güz Dönemi’nden itibaren yeni öğrenci kabul edecek Diş Hekimliği Fakültesi’ni de tercih eden öğrencilere sınav sonuçlarına göre başarı bursları verildi.

LAÜ Giriş ve Burs Sınavına katılan  öğrenciler kayıt işlemleri için LAÜ Kayıt Kabul ve Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne başvuru yapabilecekler. LAÜ’nün eğitim harçları ve ücretlerinin Türk Lirası, verilen bursların ise  koşulsuz olduğu belirtildi.

 

 

Bu haber toplam 1685 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler