1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KTAMS'tan 'Tişörtlü' eylem
KTAMStan Tişörtlü eylem

KTAMS'tan 'Tişörtlü' eylem

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, "Adaletsizliğe Karşı Ben Değil Biz Olalım" sloganıyla tişörtlü eylem gerçekleştirdi.

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kamu Çalışanlarının Aylık (Maaş ve Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi Yasası'nın yürürlükten kaldırılması istemiyle sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, "Adaletsizliğe Karşı Ben Değil Biz Olalım" sloganıyla tişörtlü eylem gerçekleştirdi.

KTAMS’tan yapılan yazılı açıklamada, sendika bünyesinde, 47/2010 sayılı yasa kapsamında kamuya istihdam edilen çalışanlarla birlikte "Göç Yasası Çalışma Grubu" oluşturulduğu kaydedildi.

Bu grubun ürettiği düşünce çerçevesinde, 30 Haziran Perşembe günü Mahkemeler, Sayıştay, Merkezi Cezaevi, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, Maliye Bakanlığı ve Sivil Havacılık Dairesi- Ercan İtfaiye biriminde ‘Adaletsizliğe Karşı Ben Değil Biz Olalım’ yazılı tişörtlü eylem düzenlendiği belirtildi.

EYLÜLE KADAR HER AYIN MAAŞ ÖDEME GÜNÜNDE TİŞÖRTLÜ EYLEM TEKRARLANACAK

Açıklamaya göre, eylemler eylül ayına kadar her ayın maaş ödeme günü “Göç Yasası” diye nitelenen yasayla yaşanan adaletsizliği vurgulamak amacıyla tekrarlanacak.

Bu eylemler sonrasında, bütçe çalışmalarının başlayacağı eylül ayı itibarıyla eylemlilik ve grev süreci artırılarak mücadeleye devam edileceği belirtilen açıklamada, hükümete görüşme çağrısı da yapıldı.

(tak)

Bu haber toplam 1196 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler