1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Kanserle Savaş için Afiş ve Slogan Yarışması ödülleri verildi
Kanserle Savaş için Afiş ve Slogan Yarışması ödülleri verildi

Kanserle Savaş için Afiş ve Slogan Yarışması ödülleri verildi

‘Kanserle Savaş İçin Afiş ve Slogan Yarışması’na 20 okuldan 896 eser katıldı, 41öğrenci dereceye girdi. Segi ve ödül töreni Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı

A+A-

Mustafa Erkan

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’nın, her yıl düzenlediği Kanserle Savaş için Afiş ve Slogan Yarışması'nda dereceye giren eserlerin sergisi ve ödül töreni 12 Nisan 2019'da Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) gerçekleştirildi. Ödül törenine KKTC Sağlık Bakanı Dr. Filiz Besim, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit,  KKTC Kültür Dairesi Müdürü Şehbal Hamzaoğulları katılım gösterdi. 18.’si gerçekleşen, ‘KANSERLE SAVAŞ İÇİN AFİŞ VE SLOGAN YARIŞMASI’nda dereceye giren eserlerin sergisi ve ödül törenine katılan bakanlar, müdürler, jüri üyeleri, vakıf yönetimi ve yarışmanın 4 yıldır ana sponsorluğunu üstlenen Commercial Insurance yetkilisi de ödül kazanan öğrencilere plaket ve ödül takdiminde bulundu.                                                

Yarışmaya 20 okuldan toplam 896 eser katıldı.  Dereceye giren toplam 41 öğrenciye çeşitli ödüller verildi.     

JÜRİ ÜYELERİ

‘Düşlediğim Sağlıklı Yaşam, Düşlediğim Çevre’ konu başlıklı yarışmanın Jüri Üyeleri Emel Samioğlu - Emekli Resim Öğretmeni, İnci Kansu – Emekli Resim Öğretmeni, Hüseyin Billur – Grafiker, Bedia Kale – Kültür Dairesi İkinci Derece Güzel Sanatlar Görevlisi, Görel Korol Sönmezer –Posta Dairesi Müdürlüğü Grafiker – Desinatör, Meltem Nalbantoğlu – Vakıf Mütevelli Heyeti Üyesi’nden oluştu.               

s3-037.jpg

s2-066.jpg

s1-074.jpg    

DERECEYE GİRENLER

Kategorilere göre kazananlar şöyle oldu;                                                                     

Anasınıf Kategorisi: Menessa Göz – Lefkoşa Fazıl Plümer Anaokulu, Berat Özoğlu – Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu, Zehra Aydaner – Yakın Doğu Anaokulu, Deren Ergün –Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu, İbrahim Hasan Çalışkan – Lefkoşa Fazıl Plümer Anaokulu, Şimal Özadem – Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu,                                                                                                                   

Anasınıf Kategorisi Mansiyon Ödülleri: Mira Ersoy– Yakın Doğu Anaokulu, Mira Feride Ergezen – Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu, Rüstem Ata Akansoy – Doğu Akdeniz Doğa Anaokulu, Berfin Yurt – Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu, Arda Tek – Doğu Akdeniz Doğa Anaokulu,                            

İlkokul 1 – 2 – 3. Sınıf Kategorisi: Sofiya Armin Özküsen – Doğa International School, Derin Özyönüm – Yakın Doğu İlkokulu, Mariia Kruchyma – Doğa International School, Özlem Taçkın – Girne American Elementary School,

İlkokul 1 – 2 – 3. Sınıf Kategorisi Mansiyon Ödülleri:  Ela Su Atıl – Yakın Doğu İlkokulu, Beril Erşangil – Yakın Doğu İlkokulu, Denizhan Orhon – Yakın Doğu İlkokulu, Şükran Öksüzoğlu – Yakın Doğu İlkokulu, Masal Sarıca – Yakın Doğu İlkokulu. 

 İlkokul 4 – 5. Sınıf Kategorisi: Yiğit Efe Harputlu – Yakın Doğu İlkokulu, Müsteyde Özmatyatlı – Yakın Doğu İlkokulu,  Elif Kaplan – Yakın Doğu İlkokulu, Duru Keskin - Yakın Doğu İlkokulu.                 

 İlkokul 4 – 5. Sınıf Kategorisi Mansiyon Ödülleri: Gözde Dilek – Girne American Elementary School, Alya Ardalı – Yakın Doğu İlkokulu, Mustafa Kasap Çavuşoğlu – Yakın Doğu İlkokulu.                                                                 

Ortaokul Kategorisi Mansiyon Ödülleri: Stefanie Yetkin – The English School of Kyrenia, Ayla Adanır – The English School of Kyrenia, Adil Ergüler – The English School of Kyrenia. 

Lise Kategorisi: Lütfiye Lagün Yücelten – Türk Maarif Koleji, İzge Gürbüz – Türk Maarif Koleji, Güz Öztunç – Türk Maarif Koleji.  

Özel Kategori: Mehmet Acıbucu – Gazimağusa Meslek Lisesi, Murat Özer – Gazimağusa Meslek Lisesi, Beyza Demirbaş – Gazimağusa Meslek Lisesi.   

Özel Kategori Mansiyon Ödülleri: İzel Altındağlıer – Gazimağusa Meslek Lisesi, İbrahim Demiralp – Gazimağusa Meslek Lisesi, 

Jüri Özel Ödülü: Rabia Asif – Çocuk Onkoloji ve Hematoloji Servisi / Okulu, Hüseyin Yücel – Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi, Esra Fidan – Gazimağusa Özel Eğitim Merkezi.

 

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 416 Sayısı ISSN 2672-7560

Adres Kıbrıs 416 Sayısı ISSN 2672-7560

Önceki ve Sonraki Haberler