1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Kamu Görevlileri Yasa Taslağında olumsuzluklar var”
“Kamu Görevlileri Yasa Taslağında olumsuzluklar var”

“Kamu Görevlileri Yasa Taslağında olumsuzluklar var”

Kaptan: “Son taslağa yeni anayasal sıkıntılar içeren maddeler eklendi”

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (KTAMS), Kamu Görevlileri Yasa Taslağı’nda çalışanlar ve toplum açısından olumsuzluklar bulunduğunu açıkladı.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu taslağı yönetim kurulu olarak detaylı bir şekilde inceleyip, tartıştıklarını belirtti. Kaptan, ilk taslak için verdikleri görüşlerden çok azının dikkate alındığını son taslağa ise yeni anayasal sıkıntılar içeren maddelerin eklendiğini ileri sürdü. Kaptan, “Kamuda reform diye yola çıkanların reformdan anladığı hakların gasp edilmesi ve yeni ayrıcalıklar yaratılmasıdır” ifadelerini kullandı.

Kamudaki sıkıntıları yaratanların siyasilerin kendileri olduğunu savunan Kaptan, “Yaşanan her olumsuzlukta parti merkezlerinden müdahalelerle meseleler örtbas edilip, sorunlar çözümsüz bırakılmıştır” dedi.

KTAMS ÜYELERİ BİLGİLENDİRİYOR

Ahmet Kaptan, yönetim kurulu olarak 4 bölgede kitle toplantıları düzenleyerek, üyelerini yasa taslağı hakkında bilgilendirmek, üyelerinin fikirlerini almak, ayrıca siyasi partileri ziyaret ederek, yasa taslağındaki anayasal sıkıntı ve maddelerle ilgili karşı önerileri sunma kararı aldıklarını ifade etti.

İlk kitle toplantısı pazartesi günü Lefkoşa’da KTAMS Merkezi’nde yapılacak. Diğer kitle toplantıları ise salı günü Girne’de Dome Otel’de, Güzelyurt’ta Bel-Sen Lokali’nde; Mağusa ve İskele toplantıları ise Gazimağusa Belediyesi’nde gerçekleştirilecek

Toplantıların tümü saat 16.00’da başlayacak.

(tak)

Bu haber toplam 809 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler