1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. İzcan Türkiye’deki seçim sonuçlarını değerlendirdi
İzcan Türkiye’deki seçim sonuçlarını değerlendirdi

İzcan Türkiye’deki seçim sonuçlarını değerlendirdi

İzcan: “HDP ve Türkiye halklarının elde ettiği başarıyı selamlıyoruz”

A+A-

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan Halkların Demokrasi Partisi (HDP) ve Türkiye halklarının barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesinde elde ettiği başarıyı selamladı.

İzcan, “HDP’nin baskıcı Recep Tayyip Erdoğan drejimine dur demesinin sadece Türkiye halklarına değil, tüm Ortadoğu ve Kıbrıs halklarına da rahat bir nefes aldırmıştır” dedi.

BKP’den yapılan açıklamaya göre, İzcan, Türkiye’de gerçekleşen genel seçimleri değerlendirdi.

Türkiye’nin “totaliter” bir rejimden kurtulduğunu, buna en az Türkiye halkları kadar BKP ve barışçıl Kıbrıs Türk toplumunun büyük bir kesiminin de sevindiğine dikkat çeken İzcan, BKP’nin HDP ve kardeş Türkiye halkları ile iş ve güçbirliği içerisinde barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesini kararlı bir şekilde sürdüreceğini vurguladı.

“Sol ve ilerici siyasal partilerin ve tüm ezilen kesimlerin ortak çatı partisi olan HDP örneğini Kıbrıs’ın kuzeyinde de hayata geçirmek, BKP’nin en birncil görevidir” diyen İzcan, “BKP, barıştan, demokrasiden ve çözümden yana olan tüm güçleri bir çatı altında toplanmaya ve iktidarı demokratik yollardan ele geçirmeye çağırmaktadır” dedi.

 

HDP EŞ GENEL BAŞKANLARINA TEBRİK MESAJI GÖNDERDİ

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’a başarılarından dolayı tebrik mesajı gönderdi.

BKP’den yapılan açıklamaya göre, İzcan mesajında, Türkiye’nin içinde bulunduğu bu kritik aşamada, HDP’nin gösterdiği büyük başarıyı en içten duygularla selamladı.

İzcan’ın gönderdiği mesajın devamı şöyle;“HDP’nin büyük bedeller ödeyerek elde ettiği başarı yalnızca Türkiye halkalarının değil, tüm Ortadoğu ve Kıbrıs halklarının barış, demokrasi ve özgürlük mücadelesine katkı sağlamıştır. Ortaya koyduğunuz onurlu duruş ve elde ettiğiniz başarı hepimizi gururlandırmıştır.

Sizlerin şahsında tüm HDP’lileri ve yılmadan mücadele eden devrimci ve ilerici güçleri tebrik eder, başarılarınızın devamını dileriz”

(tak)

Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler