1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İrsen Abi ‘out’, İrsen Bey ‘in’
İrsen Abi ‘out’, İrsen Bey ‘in’

İrsen Abi ‘out’, İrsen Bey ‘in’

UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ün yakın çalışma arkadaşları şu günlerde memleket meselelerini bir yana bırakıp hitap konusunda “gençleri eğitmekle” meşgul… Nasıl mı? Küçük’ün etrafında dolananlar UBP’li genç

A+A-

 

 

UBP Genel Başkanı ve Başbakan İrsen Küçük’ün yakın çalışma arkadaşları şu günlerde memleket meselelerini bir yana bırakıp hitap konusunda “gençleri eğitmekle” meşgul…

Nasıl mı? Küçük’ün etrafında dolananlar UBP’li gençlerin Küçük’e “İrsen Abi’ şeklindeki hitaplarını beğenmeyerek, “İrsen Bey” diyeceksiniz diye azarlıyormuş.

Ama gençler yine bildiğini okuyarak, “İrsen Abi”  demeye devam ediyormuş.


 

Öğrenciler yine ödenmedi!..

Yükseköğrenim gençliği yine parasız… Devlet geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yükseköğrenim gençliğinin burslarını zamanında yatırmaktan aciz… Eşe dosta akrabaya para dağıtan UBP hükümeti, aylardır öğrencilerin burslarını yatırmadı. Özellikle yurt dışında okuyan öğrenciler, burslarını alamayarak zor günler geçiriyor.

Bu köşede onlarca kez aynı konuyu gündeme taşıdık, öğrenciler yaptıkları eylemlerle basın açıklamalarıyla sorunlarını ifade etse de hükümet bir olumlu adım atmadı.

Üstelik şimdi öğrenciler muhatap bulmakta dahi zorlanırken, “Maliye ve Eğitim Bakanlığı bizimle adeta dalga geçiyor” isyanında bulunuyor.


 

Hepsi bir hava!..

UBP Genel Sekreteri Ertuğrul Hasipoğlu, kayıt dışı yaşamanın kayıt altına alınacağı “Af çıktı başvurular başladı” derken, İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu, “Af çıkmadı Meclis’e gidecek” açıklamasında bulundu.

Bu açıklamalar ya UBP’de genel sekreterin yanlış bilgilendirildiğini ya da “yok sayıldığını” gözler önüne seriyor.

Çünkü daha önce de birçok konuda bakanlarıyla farklı açıklamalarda bulunan Hasipoğlu, daha bir ay önce de kamuda işe alımlar konusunda yaptığı açıklamalara Maliye Bakanı Ersin Tatar ile ters düşmüştü.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1517 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler