1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “İnadına Perde İnadına Tiyatro”
“İnadına Perde İnadına Tiyatro”

“İnadına Perde İnadına Tiyatro”

GİBETSU ile Tiyatro Su, bildiri yayımlayarak 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı.

A+A-

 

Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu (GİBETSU) ile Çatalköy Belediye Tiyatro-su (Tiyatro Su), bildiri yayımlayarak 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı.

Ortak bildiride, 16 yıldır Beşparmak Dağları’nın kuzeyinde çok zor koşullarda oyun sahneleyen tiyatro takımının, “inadına perde, inadına insan ve inadına tiyatro” demeye devam edeceği ifade edildi.

Bildiride her yıl 27 Mart’ta olduğu gibi yarın da yeni bir oyunla perdelerin seyirciye ücretsiz olarak açılacağı kaydedildi.

Bildiride, 1999 yılına kadar bölgede sürekli tiyatro üreten yerleşik bir tiyatro kurulamadığına işaret edilerek 1999 yılından sonraki süreçte ise 2 yerleşik tiyatronun kurulduğu, tiyatro festivalleri düzenlenmeye başlandığı ve tiyatro salonları yapılmaya başlandığı belirtildi.

Ortak bildiride, “Amacımız tiyatronun insanları bir araya getirici gücünü kutlamak, seyirci ile daha iyi bir iletişim kurmak ve insanlar arasındaki anlayış ve barışı artırmaktır. Bu nedenle önce tiyatroda kendimizi eleştirmeliyiz. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü kutlu olsun” denildi.

(tak)

Bu haber toplam 819 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler