1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. İDDİALAR KORKUNÇ!
İDDİALAR KORKUNÇ!

İDDİALAR KORKUNÇ!

Mağusa’da Mehmet Safkanlı’ya şiddet tehdidinde bulundukları öne sürülen 4 kişi tutuklandı. 1 kişi de aranıyor. Mağusa’da Mehmet Safkanlı isimli şahısa şiddet tehdidinde bulundukları öne sürülen Adem Yılmaz, Yaşar Ocak, Muzaffer Önbıç

A+A-

 

 

Mağusa’da Mehmet Safkanlı’ya şiddet tehdidinde bulundukları öne sürülen 4 kişi tutuklandı. 1 kişi de aranıyor.

 

Mağusa’da Mehmet Safkanlı isimli şahısa şiddet tehdidinde bulundukları öne sürülen Adem Yılmaz, Yaşar Ocak, Muzaffer Önbıçak ve İbrahim İyiol gözaltına alındı. Olayla ilgili olarak da ’Ahmet’ isimli bir şahısta aranıyor. Gazimağusa’da dün mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılar aleyhine 1 günlük tutukluluk emri alındı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen tutukluluk duruşmasında meselenin tahkikat sorumlusu P.M İbrahim Bulut tanık olarak dinlendi. Polis memuru, zanlı 1 Adem Yılmaz ve aranmakta olan Ahmet isimli şahsın Safkanlı’nın Yeşilada sokaktaki evine giderek kendilerine borcu olduğu gerekçesiyle çalmak kastıyla tehdit yolu ile 10 bin TL para talep ettiklerini söyledi. Müştekinin “Benim size borcum yok” demesi üzerine de konu 2 şahsın Safkanlı’nın bacaklarına 2 kez ekmek bıçağını sokarak yaraladıklarını daha sonra da sopayla bacaklarına vurarak darp ettiklerini kaydetti. Çamaşır ipiyle de Safkanlı’nın boğazını sıkıldığını anlatan İbrahim Bulut, aynı sırada zanlı 2 Yaşar Ocak’ın talimatı üzerine zanlı 3 Önbıçak ve zanlı 4 İyiol’un da eve gelerek 10 bin TL’yi vermesini yoksa başına çok şeyler geleceğini söylediklerini dile getirdi. Müştekinin şikâyeti üzerine tüm zanlıların önceki gün tutuklandığını anlatan tanık polis, zanlı 1 Yılmaz’ın suçunu kabul ettiğini açıkladı. Zanlıların kullandığı bıçağın ve sopanın yanında ‘Ahmet’ isimli şahsın da aranmakta olduğunu ifade eden polis memuru, zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Zanlı 2 Ocak’ın işin içinde olmadığını söyleyen avukat Yünsal İlhan tutukluluk talebine itiraz etti.

 

    

Bu haber toplam 1693 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler