1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Her Daim Dostlar, Hendek'te yine temizlik yaptı
Her Daim Dostlar, Hendekte yine temizlik yaptı

Her Daim Dostlar, Hendek'te yine temizlik yaptı

Uçmuyorsa kuşlar, ölüyorsa balıklar, nasıl yaşar insanlar" sloganıyla düzenlenen temizlikte toplanan atıklar geri dönüşüm için ayrıldı

A+A-

Mağusa'da bir grup çevreye duyarlı vatandaşın oluşturduğu "Her Daim Dostlar" grubu, cumartesi günü yine Hendek bölgesinde temizlik yaptı.

"Uçmuyorsa Kuşlar Ölüyorsa Balıklar Nasıl Yaşar İnsanlar?" sloganıyla biraraya gelen Her Daim Dostlar grubunun temizlik etkinliğine, Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hakan Dinçyürek de katıldı.

Toplanan atıkların geri dönüşüm amacıyla ayrıştırıldığı temizlik çalışmasında, Bakan Dinçyürek de ter döktü.
Her Daim Dostlar grubu Başkanı Yusuf Yüksel Şentuğ, "Buradaki esas amaçlarımız çevrenin temiz tutulmasında farkındalık yaratmak, geri dönüşüme katkı koymak ve de Hendek'in düzenlenirse emsalsiz bir yer olabileceğini anlatmaktı" dedi.

Çevre Bakanı Dinçyürek'in de kendilerine katılmasının moral verdiğini, güç kattığını vurgulayan Şentuğ, "Kendisine teşekkür ederiz. Mağusa Belediyesi'ne de sağladığı lojistik destek için teşekkür ederiz" diye konuştu.
Şentuğ, önümüzdeki hafta da Hendek'te temizlik kampanyası yaparak buradaki etkinliği tamamlamayı amaçladıklarını belirterek, halka kendilerine katılmaları ve çevreyi kirletenleri uyarması çağrısı yaptı. YD

Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler