1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Güney Kıbrıs Eide'yi BM'ye şikayet ediyor
Güney Kıbrıs Eideyi BMye şikayet ediyor

Güney Kıbrıs Eide'yi BM'ye şikayet ediyor

Nikos Hristodulidis “BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’in Güney Kıbrıs’ın tek yanlı hareket etmesi ve Kıbrıslı Türklerin haklarının ihlal edilmesi yaklaşımı” nedeniyle BM’yle irtibata geçeceklerini açıkladı.

A+A-

Güney Kıbrıs Sözcüsü Nikos Hristodulidis “BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Danışmanı Espen Barth Eide’in Güney Kıbrıs’ın tek yanlı hareket etmesi ve Kıbrıslı Türklerin haklarının ihlal edilmesi yaklaşımı” nedeniyle BM’yle irtibata geçeceklerini açıkladı.
Güney Kıbrıs radyosu Hristodulidis’in RİK’e yaptığı açıklamada “Sadece Sayın Eide Türkiye’nin MEB’deki faaliyetlerini haklı buluyor. Daha dikkatli olması gerekir” dediğini duyurdu.
Eide’nin sözlerinin, Kıbrıslı Rum lider Nikos Anastasiadis’in önünde söyledikleriyle hiçbir şekilde uymadığını da savunan Hristodulidis “BM ile irtibata geçeceğiz çünkü Genel Sekreter’in Danışmanı Kıbrıs Cumhuriyeti’nin tek yanlı faaliyetlerinden söz etmesi sorun yaratıyor. Türkiye, Sayın Eide’nin söylediği gibi burada garantör güç olarak bulunmuyor” dedi.(tak)

Bu haber toplam 982 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler