1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. El-Sen’den Bakanlar Kurulu’na eleştiri
El-Sen’den Bakanlar Kurulu’na eleştiri

El-Sen’den Bakanlar Kurulu’na eleştiri

El-Sen Başkanı Cesurer, elektrik fiyatlarında indirime gidilmesi kararının Bakanlar Kurulu’nda onaylanmadığını savundu

A+A-

 

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Başkanı Çağlayan Cesurer, yakıt fiyatlarında yaşanan düşüş ve alınan tedbirler sayesinde elektrik fiyatlarında indirime gidilmesine yönelik Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Yönetim Kurulu tarafından alınan kararların, Bakanlar Kurulu’na gönderilmiş olmasına rağmen onaylanıp uygulamaya konulmadığını savundu.

Cesurer, yaptığı yazılı açıklamada, “Her konuda olduğu gibi elektrik fiyatlarının indirimi konusunda da KIB-TEK Yönetim Kurulunun talebine kulak tıkayan Bakanlar Kurulu’nun tavrını anlamak mümkün değildir. Sadece sisteme takılan uzaktan erişimli sayaçların sayısı arttığı için kesme, ulama ücretlerinde ciddi indirime gidilmesi gerekmektedir” dedi.

Cesurer, KIB-TEK Yönetim Kurulu’ndan, “Elektrik İnkişaf (Değişiklik) Nizamnamesi”nin verdiği yetkiyi kullanarak, elektrik fiyatlarında indirimi kamuoyunun bilgisine getirip uygulamaya koymasını istedi. Cesurer, şunları dile getirdi:

“Hükümet ortaklarına, KIB-TEK’in özerk bir yapıya kavuşturulması için seçim öncesi ve hükümet programlarına koymuş oldukları özerkliği eylem noktasına gelmeden hayata geçirme talebini yenilerken uygulamaya konulacak eylemlerin Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dönük eylemdir diye algılanmamasını umarken verilen sözlerin hayata geçirilmesi için gereken yasal düzenlemenin önlerinde olduğunu hatırlatırız.”

Cesurer, “Eğer dün söylenenin arkasında bugün durulmayacaksa bozulacak olan çalışma barışının sorumlusu çalışanlar olmayacaktır” ifadesini kullandı.

(tak)

Bu haber toplam 1060 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler