1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Disiplin Kurulu kararları
Disiplin Kurulu kararları

Disiplin Kurulu kararları

KTFF Disiplin Kurulu haftasonu oynanan ve kurula intikal eden lig karşılaşmaları ile ilgili aldığı kararları açıkladı.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Disiplin Kurulu haftasonu oynanan ve kurula intikal eden lig karşılaşmaları ile ilgili aldığı kararları açıkladı.
Doğancı Emek Stadı’nda oynanan K-Pet A2 İkinci Lig maçının hakemini göğsünden şiddetli bir şekilde itmek suretiyle fiili müdahalede bulunduğu hakem ve gözlemci raporlarından tespit edilen Dipkarpaz futbolcusu Tugay Yavuz’a 4 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliğiyle karar verildi.

Esentepe Erdal Barut Stadı’nda oynanan Esentepe– Denizli K-Pet Birinci Lig maçında, itiraz ve teknik alan ihlali nedeni ile hakem tarafından yedek kulübesinden ihraç  edilen Tuncay Sarıyer’e, ilgili kulübün dinlenen sözlü savunması ve incelenen müsabaka görüntüleri ışığında, ceza verilmemesine oybirliği ile karar verildi.

Kırmızı kart cezaları
3 maç: Arif Emre Yakupoğluları (Cihangir), Süleyman Batuk (Lapta), Mehmet Alkan Bahçe (Doğancı), Şahin Uğurlu (Girne HE), Kemal Erkin (Maraş)
2 maç: Hasan Cemmedo, Erbay Cemmedo (G.Birliği), Yunus Ilgaz (Lefke), Yakup Yıldırım (Karşıyaka), Mehmet İpek (Ozanköy)
1 maç: Bahadır Göçben (K.Kaymaklı), Herve Amani (B.Bağcıl), Aziz Sakallı (Lefke), Batuhan Ak (G.Birliği), Fırat Baştürk, Atakan Zubi (Çetinkaya), Nahit Çavuşoğlu (Akıncılar), İzzet Çavuş (Geçitkale), Özcan Dağcıl (Denizli), İbrahim Yıldız (Vadili)

Dört sarı kart cezalıları
Abdullah Gürler, Atakan Tomruk (Vadili), Eren Can Aslan, Ali Karayel (Yalova), Öner Tuna, Talat Dağer (Çetinkaya), Selahattin Çello (Ortaköy), Mehmet Meraba (Geçitkale), Mustafa Arnavut (Görneç), Abdullah Atma (Y.Boğaziçi), Murat Alp (Gaziköy), Serkan Zeyin (Baf ÜY), İsmail Uçar, Ali Kaya, İsrafil Katkanlı (Girne HE), Ertaç Şanlı (Doğancı), Ulaş Candanal (Gönyeli), Ramadan Deniz (Türkmenköy), Direnç Tozcu, Mehmet Gül, Mustafa Sakl (Ozanköy), Hasan Aktaş (Akova), Uğur Erdoğan (Dipkarpaz), Hasan Kırmızı (G.Birliği), Turgay  Sütcüoğluları (Serdarlı), Lewis Mike (Mağusa TG)

Yönetici, Antrenör ve Kulüp Personeli Cezaları
3 maç: Necat Besim (B.Bağcıl), Niyazi Cemmedo (G.Birliği)
2 maç: Mehmet Bolkan (Çetinkaya), Yücel Nurtunç (Y.Boğaziçi)
1 maç: Ali Sururi (G.Birliği), Güney Düzgün (Denizli), Ehli İman Ayna (Akıncılar), Seran Kaşif (Ozanköy)

Bu haber toplam 434 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler