1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Dartsçılar dünya arenasında yarıştı
Dartsçılar dünya arenasında yarıştı

Dartsçılar dünya arenasında yarıştı

KKDF Karması İspanya’da Vizcaya International Darts Open 2017 Şampiyonasına katıldı

A+A-

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu (KKDF) sporcuları İspanya’da başarılı sonuçlar aldı. İspanya’nın Bilbao şehrinde gerçekleştirilen Vizcaya International Darts Open 2017 Şampiyonası’nda mücadele eden KKDF Karması, çiftler kategorisi ile açılış turnuvasında ilk 16’ya kaldı.

Dünya Darts Federasyunu’nun (WDF) en yüksek kategorisi olan A kategorisinde gerçekleştirilen ve dünyaca ünlü birçok dartscının katıldığı organizasyonda ilk 16 arasına girmek sevinçle karşılandı. Aralarında Scot Waits gibi sporcularında yer aldığı şampiyonada Cemal Gingi ve Mustafa Behlül çifti, ilk 16 sporcu arasına girdi. Sporcularımız, Scot Waits ve partnerine elendi. Her iki sporcumuz açılış turnuvasında 16’da, bir diğer sporcumuz Faik Amcaoğlu 32’de elendi.

 

Kafile bugün dönüyor

Emir Kasapolu’nun başkanlığını yaptığı KKDF Karması bugün yurda dönecek. KKDF Başkanı Gürtap Davutoğlu yaptığı açıklamada şampiyonada mücadele eden sporcuların, gösterdiği performanstan dolayı mutlu olduğunu, elde edilen derecelerin ise sevindirici olduğunu belirtti. Davutoğlu, kendilerine bu olanağı sağlayan Spor Dairesi’ne tesekkür etti.

Bu haber toplam 854 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler