1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Dans oteriteleri GAÜ’de
Dans oteriteleri GAÜ’de

Dans oteriteleri GAÜ’de

GAÜ 30’ucnu yılını kutladığı 2014-2015 akademik yılında dünyaca ünlü danscı Lukas Mcfarlane ile dans tutkunlarınıı biraraya getirdi.

A+A-

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) 30’ucnu yılını kutladığı 2014-2015 akademik yılında dünyaca ünlü danscı Lukas Mcfarlane ile dans tutkunlarınıı biraraya getirdi.

GAÜ Sahne Sanatları Yüksek Okulu bünyesinde KKTC’de ilk kez düzenlen work shop’a dünyaca ünlü dasncı Lukas Mcfarlane’nin yanısıra GAÜ sahne Sanatları Yüksek Okulu Dans Bölümü akademisyenlerinden Galip Emre ve Suzie Heijari de katılımcılara eğitim verdi.

GAÜ Sahne Sanatları Yüksek Okulu dans stüdyolarında gerçekleşen workshop’a GAÜ öğrencileri yanısıra, dans tutkunlarıda yoğun ilgi gösterdi. Lukas Mcfarlane’nin çağdaş dans, Galip Emre’nin Fonksiyonel Dans ve HipHop dans türünde, Suzie Heijari’nin ise Çağdaş  ve Modern Dans türünde sunduğu Workshopta, katılımcılar farklı dans türlerinde eğitim alırken, eğlenceli dakikalar yaşadı.

Workshop’un sonunda açıklamada bulunan  Lukas Mcfarlane, başarılı biğr workshop olduğunu belirterek, katılımdan memnun kaldığını bildirdi. Kıbrıs’a ilkkez geldiğini belirten Mcfarlane, adanın tarihi ve doğal güzelliklerine hayran kaldığını, bunun yanında GAÜ’nün kampüs ortamına ve özellikle dans stüdyolarına hayran kaldığını vurguladı.

Workshop’un ardından katılımcılara sertifika takdim edildi.

Bu haber toplam 870 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler