1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. “Çözüm için Akıncı’ya güveniyoruz”
 “Çözüm için Akıncı’ya güveniyoruz”

“Çözüm için Akıncı’ya güveniyoruz”

“Tüm Kıbrıs Barış Konseyi"nden barış çağrısı

A+A-

Güney Kıbrıs’taki  “Tüm Kıbrıs Barış Konseyi"nin (PSE), geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da gerçekleştirilen Dünya Barış Konseyi (WPC) Sekreterliği ile Avrupa Bölge Toplantısı’na katıldığı haber verildi.

Haravgi gazetesinin haberine göre, “Tüm Kıbrıs Barış Konseyi” Genel Sekreteri Hristos Kurtellaris, toplantıda yaptığı konuşmada, Kıbrıslı Türk ve Rum barışçıların Kıbrıs sorununun çözümüne ilişkin ortak mücadelesinin yoğunlaştırılması çağrısında bulundu.

Gazeteye göre, “Tüm Kıbrıs Barış Konseyi’nin”, Kıbrıslı Türklerin ve Rumların aynı zamanda Maronit, Ermeni ve Latinlerin ortak vatanı olan tek bir federal Kıbrıs için mücadeleyi yoğunlaştırdığını dile getiren Kurtellaris, Dünya Barış Konseyi’ne, Kıbrıs halkına yönelik sürekli desteğinden ötürü de teşekkür etti.

Kurtellaris, “Mustafa Akıncı’nın bir barışçı olarak, gerçek bir Kıbrıs vatandaşı olduğunu uzun vadede kanıtladığını, aynı zamanda Akıncı’nın hiçbir zaman taksimle uzlaşmadığını ve Kıbrıs sorununun tek egemenlik, tek vatandaşlık ve tek uluslararası temsiliyete sahip olacak olan iki kesimli-iki toplumlu federasyon temelindeki çözümüne inanmakta olduğunu” sözlerine ekledi. TAK

Bu haber toplam 1239 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler