1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Buz tırmanışı yapan 3 dağcı öldü
Buz tırmanışı yapan 3 dağcı öldü

Buz tırmanışı yapan 3 dağcı öldü

Kanada'nın British Colombia eyaletine bağlı Pemberton kentindeki Joffre Lakes Parkı'nda buz tırmanışı yapan 3 dağcının öldüğü açıklandı.

A+A-

Kanada'nın British Colombia eyaletine bağlı Pemberton kentindeki Kanada'nın British Colombia eyaletine bağlı Pemberton kentindeki Joffre Lakes Parkı'nda buz tırmanışı yapan 3 dağcının öldüğü açıklandı.buz tırmanışı yapan 3 dağcının öldüğü açıklandı.

Kanada Kraliyet Atlı Polisi RCMP'nin bölge ofisinden Rob Knapton'ın yaptığı açıklamaya göre, buz tırmanışı ve kayak yapmak üzere bölgeye gelen kalabalık gruptan ayrılan 3 kişiden, pazar gecesi geç saatlere dek haber alınamayınca arama başlatıldı.Pemberton Arama ve Kurtarma Hizmetleri, bölge polisi ve park görevlilerinin aramaları sonuç vermeyince bölgenin ücra köşeleri helikopterle tarandı. RCMP Sözcüsü Rob Knapton, isimlerini açıklamadığı ama her biri tırmanma ve kayak konusunda uluslararası tecrübesi olan üç dağcının cesetlerinin 300 metrelik bir uçurumun dibinde bulunduğunu bildirdi.

Polis, ölenlerden ikisinin 30 yaşlarında bir erkek ve bir kadın Kanadalı, diğerinin ise 20 yaşlarında erkek bir turist olduğunu duyurdu.

(AA)

Bu haber toplam 891 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler