1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'BU KEZ ÖLDÜRECEKTİ'
BU KEZ ÖLDÜRECEKTİ

'BU KEZ ÖLDÜRECEKTİ'

Afrika Gazetesi bugün yine kurşunlandı. Afrika Gazetesinin kapısına bir el ateş edildiği ve ‘saldırgan’ın kaçtığı bildirildi. Yaralı yok, polis olay yerinde delil arıyor. Henüz resmi bir açıklama yok. Saat:19:15 Kurşunlama olayı ile ilgil

A+A-

SON DAKİKA

AFRİKA YİNE KURŞUNLANDI

Afrika Gazetesi bugün yine kurşunlandı.

Afrika Gazetesinin kapısına bir el ateş edildiği ve ‘saldırgan’ın kaçtığı bildirildi.

Yaralı yok, polis olay yerinde delil arıyor.

Henüz resmi bir açıklama yok.

Saat:19:15

Kurşunlama olayı ile ilgili bir kişi gözaltına alındı

Saat: 20:00

YENİDÜZEN muhabirinden, olay yerinden edinilen ilk bilgilere göre, saldırganın binanın içine girip kapıya açan gazete yöneticisi Ali Osman'a, Şener Levent ile görüşmek istediğini söylediği öğrenildi.

Saldırganın, Ali Osman’a “beni tanıdın mı?” sorması üzerine, Osman, “tanımadım, numaranı ver Şener Levent’e kendisini aradığını söyleyeyim”  dediği öğrenildi.

Saldırgan bunun üzerine cebinden kartvizit çıkartmak numarasıyla silah çektiği, Ali Osman’ın ise silahı görünce kapıyı kapattığı ve kurşunun kapıyı sıyırıp duvara isabet ettiği öğrenildi.  

Saldırganın  Mustafa Yalçın isimli şahıs  olduğu ve Dereboyu’nda polis tarafından tutuklanıp göz altına alındığı son gelen bilgiler arasında.

Konu ile ilgili açıklama yapan Şener Levent "Bu kez öldürmeye gelmişti" dedi.

Lefkoşa Polis Müdürü Pervin Gürler’in konu ile ilgili açıklama yapması bekleniyor

MUSTAFA YALÇIN KİMDİR?

Erzurum doğumlu 26 yaşındaki Mustafa Yalçın, 18 Haziran 2011 tarihinde Afrika gazetesine gidip Şener Levent’e itirafta bulunmuştu. Afrika gazetesinin 19 Haziran’da manşetine taşıdığı haberinde, Yalçın’ın, Şener Levent’e, “eğer sizi vursaydım Türkiye’de kahraman olurdum, sizi bize vatan haini, Rumcu diye tanıttılar”  yazmıştı. Haberde ayrıca, Yalçın’ın tetikçi olarak kimlerin görevlendirdiğini açıklamadığı, adada iki hafta kaldığını ve araştırma yaptıktan sonra vurmaktan vazgeçtiği yer almıştı. 19 Haziran tarihli haberinde Afrika gazetesi, Yalçın’ın, Levent’e Türkiye’de 3 kişiyi vurduğunu ve 4 yıl Kartal Cezaevi’nde yattığını anlattığını yazdı.

İLK KURŞUNLAMA NASIL OLMUŞTU?

25 Şubat 2011 tarihinde Afrika gazetesinin giriş kapısı üzerine el yazısı ile yazılmış ve üzerinde öldürme tehdidini içeren yazılar bulunan bir kağıt yapıştırılmış sonra kapıya iki el ateş edilmişti. Olay yerinde 2 adet 9 mm çapında mermi kovanı bulunmuştu.

LEFKOŞA POLİS MÜDÜRÜ AÇIKLAMASI

Lefkoşa Polis Müdürü Pervin Gürler, Afrika Gazetesini kurşunlayanın zanlı Mustafa Yalçın'ın yakalandığını açıkladı. Yalçın'ın üzerinde bir tabanca ve altı mermi daha bulunduğunu açıklayan Gürler, "soruşturma yeni başlıyor" dedi. 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3266 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler