1. HABERLER

  2. DERGİLER

  3. Boks Gecesi beğeni topladı
Boks Gecesi beğeni topladı

Boks Gecesi beğeni topladı

Boks Gecesi beğeni topladı

A+A-

Boks Federasyonu tarafından 30 Kasım Pazar günü organize edilen “Boks Gecesi” organizasyonu uzun zaman sonra ilk kez boks sporunun ön plana çıktığı bir organizasyon oldu. 1992 yılında kurulan Boks Federasyonu, uzun bir süre aktif olarak faaliyet gerçekleştiremezken, 2008 yılı ile çalışmalarına hız kazandırdı. Bu yıl mart ayında başkanlığa Yıltan Zabit’in getirilmesi ile birlikte ilk kez “Boks Gecesi” adı altında yapılan organizasyon beğeni topladı.

150’YE YAKIN SPORCU

Organizasyon öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Boks Federasyonu Başkanı Yıltan Zabit, amaçlarının Boks sporunu tanıtmak, sevdirmek ve yaymak olduğunu belirtti. Altı aydır görevde olduklarını aktaran Zabit, bünyelerinde 150’ye yakın sporcu ve bunların 10 tanesinin milli takım seviyesinde sporcu olduğunu aktardı. Görev süreleri içerisinde eğitim ve hakem yetiştirme konularında çalışmalar yaptıklarını dile getiren Zabit, 2015 yılı içerisinde düzenli boks müsabakaları yapmayı planladıklarını açıkladı. Zabit, federasyonun özerklik kazanması için 5 kulübün bünyelerinde bulunması gerektiğini, bunun için de çalışmaların sürdüğünü belirtti.

MÜSABAKALAR AMATÖR SEVİYEDE

30 Kasım Pazar günü Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen “Boks Gecesi” organizasyonunda ülkemiz sporcularından oluşan karma ile yabancı sporcuların oluşturduğu karma arasında 4 müsabaka salona kurulan ringde gerçekleştirildi. İlk kez bir organizasyonu yapılan Boks Gecesi’ne sporserverler ilgi gösterdi. Amatör seviyede gerçekleştirilen müsabakalar 3’er raunddan oluştu.

ÜÇ KARŞILAŞMAYI YERLİLER KAZANDI

Ağır siklet kategorisinde Mithat Taylan, İngiliz rakibi Matt’i mağlup ederken, ağır orta siklette Ahmet Arca Brezilyalı rakibi Francisko Silva’ya mağlup oldu. Orta siklette Muhammet Ünal Azeri rakibi Konan Safarov’u mağlup etme başarısı gösterirken hafif siklette Ferhat Shatmanov Nijeryalı rakibi David’i yendi. Angelo Ajans mankenleri Boks Gecesi’ne raund aralarına renk katarken müsabakalar arasında Kangoo Jumps gösterisi sunuldu.
Müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreninde başarılı sporculara ödüller Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy ve Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu tarafından verildi.

Bu haber toplam 679 defa okunmuştur
Adres Kıbrıs 189. Sayısı

Adres Kıbrıs 189. Sayısı

Önceki ve Sonraki Haberler