1. HABERLER

  2. ÖZEL HABER

  3. “Bir İnsan: Kutlu Adalı” başlıklı kitabın Rumcası tanıtıldı
“Bir İnsan: Kutlu Adalı” başlıklı kitabın Rumcası tanıtıldı

“Bir İnsan: Kutlu Adalı” başlıklı kitabın Rumcası tanıtıldı

“Bir İnsan: Kutlu Adalı” başlıklı kitabın Rumcası, dün akşam Kıbrıslı Rum Gazeteciler Sendikası ESK lokalinde büyük bir katılımla Kıbrıslı Rum okurlara tanıtıldı.

A+A-

Kutlu Adalı Vakfı Başkanı şair İlkay Adalı ve YENİDÜZEN’den araştırmacı gazeteci yazar Sevgül Uludağ tarafından 2005 yılında kaleme alınıp yayımlanan “Bir İnsan: Kutlu Adalı” başlıklı kitabın Rumcası, dün akşam Kıbrıslı Rum Gazeteciler Sendikası ESK lokalinde büyük bir katılımla Kıbrıslı Rum okurlara tanıtıldı.

Kitap Türkçe’den Rumca’ya şair-yazar İbrahim Aziz ve Kıbrıslı Rum Yazarlar Derneği Başkanı Hristos Hacıbaba tarafından çevrildi ve Hacıbaba’nın kişisel yayınevi tarafından yayımlandı.

ka1-001.jpg

Kitabın tanıtım gecesinde Sevgül Uludağ, 22 yıl önce 6 Temmuz 1996’da evinin önünde “faili meçhul” bir cinayetle öldürülen YENİDÜZEN yazarı Kutlu Adalı’nın çocukluğundan başlayarak hayatı, edebi yaşamı, siyasi yaşamı, aldığı tehditler ve öldürülmesine giden süreçle ilgili fotoğraflarla bir sunuş yaparken, Adalı’nın eşi İlkay Adalı da etkinlikte duygularını ve düşüncelerini paylaştı.

Etkinlikte YENİDÜZEN gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cenk Mutluyakalı da bir konuşma yaparak, Adalı’nın Kıbrıs’ta barış için mücadelesini, yazdıklarından örnekler vererek aktardı.

ka2.jpg

Etkinlikte AKEL Genel Sekreteri Andros Kiprianu, yazar ve İki Toplumlu Kültürel Mirasın Korunması Teknik Komitesi Eşbaşkanı Takis Hacıdimitriu, Kıbrıslı Rum Gazeteciler Sendikası Başkanı Frangu da kitap ve Adalı’nın mücadelesiyle ilgili konuşmalar yaptılar.

Kıbrıslı Rumlar geceye büyük ilgi gösterirken, kitabın bugünden itibaren Kıbrıs’ın güneyinde kitapçılarda bulunabileceği belirtildi.

 

 

yeniduzen-satin-aliniz-613.jpg

 

Bu haber toplam 2353 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler