1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. "Batmayan Uçak Gemisi" Khora Kitap Cafe'de tanıtıldı
Batmayan Uçak Gemisi Khora Kitap Cafede tanıtıldı

"Batmayan Uçak Gemisi" Khora Kitap Cafe'de tanıtıldı

Fadıl Çağda’nın yazdığı “Batmayan Uçak Gemisi” adlı kitap, Khora Kitap Cafe’de gerçekleştrilen bir etkinlikle okurlara tanıtıldı.

A+A-

Fadıl Çağda’nın yazdığı “Batmayan Uçak Gemisi” adlı kitap, Khora Kitap Cafe’de gerçekleştrilen bir etkinlikle okurlara tanıtıldı. Kitabı yayına hazırlayan Münür Rahvancıoğlu'nın açılış konuşmasının ardından, yazarın kitap hakkında detaylı bir sunuşu gerçekleşti. Okurların soru ve yorumlarıyla katıldığı etkinliğin son bölümünde ise Fadıl Çağda kitaplarını imzaladı.

Yakın siyasi tarihimize farklı bir yaklaşım
Fadıl Çağda, siyasi tarihimizde kendisinin de tanıklık ettiği çarpıcı anekdotları aktarırken katılımcılar, yakın tarihimizi, siyasetin içinden ve muhalif taraftan dinleme olanağı buldular. Emperyalistlerin adamızdaki çıkarlarının, 1960 Cumhuriyeti ve Garanti Anlaşmalarının incelendiği söyleşide, 1981 seçimleri ile yükselişe geçen sol, buna karşı önlem alan Denktaş rejimi, Kıbrıslı Türk liderliğinin çeşitli devletler kurmasının sebepleri, 1985 Anayasa Referandumu ve 1990 seçimleri ekseninde yaşananlar da konu edildi. Kitapta olduğu gibi yazarın sunuşunda da 1974’ün ardından Kıbrıs’ın kuzeyinde oluşturulan rejimin nasıl kurulduğu, barış ve demokrasi için mücadele eden insanların maruz kaldığı baskılar okurlarla paylaşıldı.

Yaşamlarını yitiren yurtseverlerin anısına...
Hayatlarını Kıbrıs sorunu yüzünden yitiren tüm Kıbrıslı yurtseverlerin anısına atfedilen kitap üç bölüme ayrılarak 1981-1990 dönemleri içerisinde siyasette yaşanan önemli olayları, çarpıcı konu başlıklarıyla ele alıyor. “Silihtar Darbesi” “Özker Özgür’ün Yaptırılmayan Dikili Konuşması” “Gasp Edilmiş Meclisi Boykot” gibi konu başlıklarının yer aldığı kitaba Khora Kitap Cafe ve tüm seçkin kitapçılardan ulaşılabilir.

Fadıl Çağda Girne'de de okurlarıyla buluşacak
"Batmayan Uçak Gemisi" kitabının tanıtımı ve imza günü, Eylül ayında Girne'de Leymosunlular Kültür Evi'nde gerçekleştirilecek. YD

Bu haber toplam 972 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler