1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Baraka'dan 'Engelsiz Kaldırımlar' eylemi
Barakadan Engelsiz Kaldırımlar eylemi

Baraka'dan 'Engelsiz Kaldırımlar' eylemi

Baraka Kültür Merkezi, kaldırımlarda yürümenin zorluğuna dikkat çekmek ve çocuklu, engelli herkesin kullanabileceği kaldırımlar istemek amacıyla 21 Haziran Cumartesi günü saat 18:00’de Dereboyu, Pronto Çemberi önünden başlayacak bir yürüyüş gerçekleştirec

A+A-

Baraka Kültür Merkezi, kaldırımlarda yürümenin zorluğuna dikkat çekmek ve çocuklu, engelli herkesin kullanabileceği kaldırımlar istemek amacıyla 21 Haziran Cumartesi günü saat 18:00’de Dereboyu, Pronto Çemberi önünden başlayacak bir yürüyüş gerçekleştirecek.

“Şeherin pek çok yerinde olduğu gibi en işlek caddelerden biri olan Dereboyu'nda da kaldırımlar yürünemez durumdadır. Yayaların rahat yürüyemediği, sürekli engellerle karşılaştığı kaldırımlarda, bebek arabası süren ebeveynler ve ortopedik engelli kişiler hiçbir hareket alanına sahip değildir” ifadelerinin yer aldığı çağrı metninde engelli ve çocuklu insanların sokağa çıkma haklarının ellerinden alınmış olduğu, yayalara var olma hakkı tanınmadığı kaydedildi.

Çağrı metninde ayrıca şu ifadeler yer alıyor: 
“Bir yerlere ulaşmak, spor amaçlı yürümek ya da engelli olarak kendi imkanlarıyla ulaşım yapmak bu ülkede imkansız haldedir. Tüm bunlara dikkat çekmek ve belediyeden, çocuklu veya engelli herkesin kullanabileceği kaldırımlar istemek amacıyla 21 Haziran Cumartesi saat 6'da (18.00) Pronto önünden başlayan bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Kaldırım hakkımıza sahip çıkan, şeherinde yürüyebilmek isteyen ve engelli veya çocuklu kişilerin de engelsiz bir şekilde dolaşabilmesini savunan herkes davetlidir. Bebek arabanı, çocuklarını, engelli dostunu, kent sevgini al ve gel!”

Bu haber toplam 1828 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler