1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Bangkok bombacısı 'Türk vatandaşı' iddiası
Bangkok bombacısı Türk vatandaşı iddiası

Bangkok bombacısı 'Türk vatandaşı' iddiası

Taylandı polisi, yakalanan şüphelinin sahte Türk pasaportu taşıdığını, bombacı değil ama örgüt üyesi olabileceğini söyledi

A+A-

Tayland polisi, dün düzenlenen bir operasyonla Bangkok bombacısını büyük ihtimalle yakaladığını açıkladı. Polis, şüphelinin Türk vatandaşı olup olmadığı sorusuna yanıt vermedi.

Taylandı polisi, yakalanan şüphelinin sahte Türk pasaportu taşıdığını, bombacı değil ama örgüt üyesi olabileceğini söyledi.
Öte yandan şüphelinin evine yapılan baskında çok sayıda Türk pasaportu ele geçirildi.
Bangkok bombacısı olmakla suçlanan şüphelinin, Türk vatandaşı Adem Karadağ olduğu belirtiliyor. Tayland Ulusal Polisi Prawut Thavornsiri, 17 Ağustos'ta bir Hindu tapınağına yapılan ve 20 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırının failini büyük ihtimalle yakaladıklarını açıkladı.
Başkent Bangkok'un kuzeyindeki bir eve yapılan baskında yakalanan şüphelinin, robot resimdeki kişiye çok benzediği ve Tayland vatandaşı olmadığı açıklandı.
Ancak polis, şüphelinin Türk vatandaşı olup olmadığını ilişkin soruyu yanıtsız bıraktı. Bazı kaynaklar, bombacının Ülkü Ocakları ile bağlantısı olabileceğini öne sürmüştü.

Bu haber toplam 1249 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler