1. HABERLER

  2. “BAL, arkadaşlarımız için bir umuttur”
“BAL, arkadaşlarımız için bir umuttur”

“BAL, arkadaşlarımız için bir umuttur”

Kıbrıs Türk Futbolcular Derneği, Türkiye Bölgesel Amatör Lig takımlarına transfer olan futbolcular için yapılan açıklamalar nedeni ile bir basın bildirisi yayınlayarak, bu yöndeki eleştirileri derin bir üzüntü ile izlediklerini açıkladı.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Futbolcular Derneği, Türkiye Bölgesel Amatör Lig takımlarına transfer olan futbolcular için yapılan açıklamalar nedeni ile bir basın bildirisi yayınlayarak, bu yöndeki eleştirileri derin bir üzüntü ile izlediklerini açıkladı.

Dernekten yapılan açıklama şöyle:
“Türkiye Bölgesel Amatör Lig takımlarına transfer olan futbolcu arkadaşlarımızın hakkında yapılan haksız ve acımasız eleştirileri, derin üzüntü ve kızgınlık içerisinde takip etmekteyiz. Bu tarzda ve onur kırıcı olarak yapılan eleştirileri, Kıbrıs Türk Futbolcular Derneği olarak şiddetle kınadığımızı, kamuoyuna duyururuz.
Dünyanın hiçbir ülkesi tarafından tanınmayan, futbolcuların hiçbir hakkının olmadığı ülkemizde, futbolcuların bulundukları düzenden, sistemden memnun olmadıkları, kendileri ve gelecekleri için bir çıkış yolu aradıklarını, hep beraber görmekteyiz. Kıbrıs Türk futbolcuları, bulunduğu konumdan ve sistemden memnun olmadıklarını da her platformda dile getirmektedir.
29 yaşına kadar bir kulübün malı olan, istenildiği zaman satılan, kiralanan, kovulan futbolcularımızın, kendilerini kölelikten kurtarma yolunu seçtiklerini biliyoruz.
Futbolcular artık diğer ülke futbolcuları gibi haklarının olmasını, insan haklarına uygun şartlarda hizmetlerini sürdürme istemindedirler. Açılan Türkiye Bölgesel Amatör Lig kapısı, futbolcu arkadaşlarımız için bir umut ışığıdır.

Açılan bu kapı sayesinde ülkemizdeki futbolcuların tek hedefi, kendini ispatlayarak ve geliştirerek, futbolumuzun içerisinde bulunduğu kısır döngüden kurtulmak olacaktır.
Futbolcularımızın, Türkiye liglerine transfer olmalarını engellemeye çalışanlar ve Türkiye’deki çeşitli kurum – kuruluşu göreve davet edenleri, Türkiye futbolunu yöneten federasyon başkanının, KTFF başkanı ile aynı karede fotoğraf çektirmekten bile korktuğunu tekrardan hatırlatırız. Alt yapımızdaki çocuklarımızı bile uluslar arası turnuvadan çıkaran bir yapıdan, medet ummamalarını bu kişilere tavsiye ediyoruz.
Sözleşmeli sistemi kaldırırken, hem kulüplerin hem futbolcuların, bu olaydan zarar göreceklerini, defa defa belirtmemize rağmen, bugün ülkemizdeki yetenekli gençlerin, bizim liglerimizden, Türkiye amatör ligine gitmelerini, hep beraber seyretmekteyiz.

Altını çizmek istediğimiz bir konu da, ülkemizdeki mevcut sistemin amatör olduğunu, bu nedenle de bir futbolcunun isterse bir kulüpte futbol oynayacağını, istemezse oynamayacağını, hiçbir bağlayıcı nedenin olmadığını; bu yüzden de futbolcuların, başka ülkelerde rahatça ve özgürce futbol oynayabileceklerini, hatta 2 senenin sonunda da ülkemizde serbest transfer hakkı kazanacaklarını vurgularız.
BAL’da mücadele eden ve bundan sonra da mücadele edecek olan tüm futbolcu arkadaşlarımıza, yürekten başarılar diler, ülkemiz futbol sisteminin, tekrardan gözden geçirilmesini ümit ederiz.”

Bu haber toplam 1217 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler