1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Asbaşkan Akın Aktunç oldu
Asbaşkan Akın Aktunç oldu

Asbaşkan Akın Aktunç oldu

LTB Belediye Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını yaptı

A+A-

Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi sonucunda oluşan Lefkoşa Türk Belediyesi Meclisi ilk toplantısını 2 Temmuz Pazartesi günü saat 18:00’de LTB Mimar Mehmet Vahip Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın başkanlığında toplanan yeni dönemin ilk Belediye Meclisi Toplantısı’nda Asbaşkanlık, Yedek Asbaşkanlık seçimi yapıldı ve İhale Değerlendirme Komisyonu oluşturuldu.

Asbaşkanlığa Akın Aktunç seçildi

Akın Aktunç ile Ahmet Bağzıbağlı’nın aday olduğu Asbaşkanlık seçiminde Akın Aktunç 14 oy ve Ahmet Bağzıbağlı da 11 oy aldı. Bu sonuca göre Akın Aktunç yeni dönemde LTB Asbaşkanı olarak seçilmiş oldu. Yedek Asbaşkan ise oybirliğiyle Ahmet Bağzıbağlı oldu.

İhale Değerlendirme Komisyonu oluşturuldu

İhale Değerlendirme Komisyonu için yapılan seçimin ardından toplam 5 kişiden oluşan Komisyon doğal üye olarak LTB Başkanı Mehmet Harmancı, Özmen Birinci, Hüseyin Kavaz, Tolga Ahmet Raşit ve başkan tarafından atanan Kanalizasyon Şube Amiri Faik Özkaynak’tan oluştu.

Başkan Harmancı: Ortak amaç doğrultusunda verimli bir ekip çalışması en büyük temennim

Toplantı öncesi belediye meclis üyelerine hitaben bir konuşma yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, iyi bir dönem geçireceklerine emin olduğunu söyledi. Harmancı, farklı siyasal gruplardan kişilerin meclis içerisinde yer aldığını, bir kısmı ile geçtiğimiz dönem çalıştıklarını, yeni seçilen üyelerle birlikte geçmişteki gibi ortak amaç doğrultusunda verimli bir ekip çalışmasına imza atacaklarına ve iyi işler yapacaklarına inanç belirtti.

“Farklı yaklaşımlar demokrasinin zenginliğindendir.” diyen Başkan Harmancı, geride kalan 4 yıllık sürede Belediye Meclisi’nin rekor sayıda toplantı ve karar ürettiğini, aynı şekilde komisyonların da rekor sayıda toplantı yaptığını vurguladı.

“Lefkoşa için el birliği ile çalışacağız”

Geçmiş dönemi ‘İyi ve verimli bir 4 yıl’ şeklinde niteleyen Başkan Harmancı, yeni dönemde de aynı tempoyu sürdürmek gerektiğini, Lefkoşa’nın kaybedecek bir gün, saat hatta dakikasının olmadığının altını çizdi.

“Bu hedefler doğrultusunda elbirliği ile çalışacağımıza olan inancım tamdır. Belediyenin gerek ekonomik, gerek idari gerekse de sosyal anlamda istediğimiz seviyeye gelmesi için herkesin alacağı sorumluluklar bence istisnai olacaktır. Komisyonlarda yer alacak arkadaşlar oralarda belediyeyi ileriye taşımakla yükümlüdürler. Oraya getirecekleri önerilerle kişileri değil belediyeyi yukarıya taşıyacaktır” diyen Harmancı, sözlerini yeni dönemin hayırlı olması temennisi ile noktaladı.

 

 

 

               

Bu haber toplam 1208 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler