1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Ankara’da neler konuşuldu?
Ankara’da neler konuşuldu?

Ankara’da neler konuşuldu?

Ercan’ın işletme haklarının verilmesiyle ilgili ihaleye yönelik Ankara’da çalışmalar yapılmış. Ağustosun son haftasında Ankara’ya giden Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı ile heyeti, bu çalışmaları kamuoyu ile paylaşmayı düşünüyor mu? Ankara&

A+A-

 

 

Ercan’ın işletme haklarının verilmesiyle ilgili ihaleye yönelik Ankara’da çalışmalar yapılmış. Ağustosun son haftasında Ankara’ya giden Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı ile heyeti, bu çalışmaları kamuoyu ile paylaşmayı düşünüyor mu? Ankara’daki toplantıları Bakanlar Kurulu kararlarından öğrendik de meraklandık doğrusu!..

TC Elçiliği Din İşleri Müşaviri’ne vatandaşlık mı?

 

Dün Haberdar Gazetesi’nde Levent Özadam, köşesinde Din İşleri Dairesi’ndeki gelişmeleri yazdı.

Özadam, Din İşleri Dairesi Başkanı Talip Atalay’ın icraatlarından ve davranışlarından dolayı suyunun ısındığını ve görevinden alınacağını kaleme aldı.

Yerine ise Atalay’ı göreve KKTC’ye getiren TC Elçiliği Din İşleri Müşaviri İbrahim Duman’ın atanacağını iddia etti.

Özdam, Duman’ın vatandaş olup görevi almasının muhtemel olduğunu ifade ettiği yazısında şunları yazdı:

“Duman, vatandaşlık için belgelerini hazırladı ve jet hızıyla ilgili kuruma iletti… Yine büyük bir sürpriz olmazsa da önümüzdeki Çarşamba günkü Bakanlar Kurulu toplantısında KKTC’nin yeni vatandaşları arasına girecek… Sonra da Din İşleri Dairesi başkanlık koltuğuna oturacak.

Şimdi merakımız şu;

Ekrem Tokluca’nın vatandaş edilmesine, “siyasi rüşvet” diyen TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça buna ne diyecek?

Bunu da bekleyip hep birlikte göreceğiz!”

 

 


        

Sunat Atun da Dürüst’ü bekleyemedi

 

Ekonomi Bakanı Sunat Atun, Polatpaşa İlkokulu’nda öğrenim gören iki kızını öğretmensizlik nedeniyle Doğa Koleji’ne yazdırdı. Okullar 15 Eylül’de açılmasına rağmen okulda hem öğretmen hem de sınıf ihtiyacı olması ve bakanlığın sorunu çözememesi nedeniyle Atun, eşinin de öğretmen olduğu Polatpaşa İlkokulu’ndan çocuklarını alarak özel okulun yolunu tuttu. Atun’un yakın çevresine “Kemal’i daha ne kadar bekleyeceğim, çocuklar 10 gündür öğretmensiz” dediği öğrenildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1599 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler