1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Akıncı, 3 dilde Paskalya kutladı
Akıncı, 3 dilde Paskalya kutladı

Akıncı, 3 dilde Paskalya kutladı

Kıbrıslı Türk lider Akıncı, Hristiyan aleminin Paskalya yortusunu Türkçe, İngilizce ve Rumca yayınladığı mesajla kutladı

A+A-

“Hangi din, ırk, milliyet ve renkten olursak olalım, bu zor dönemden yardımlaşarak ve dayanışma içerisinde el birliğiyle çıkacağız” diyen Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, insanlığın ölümcül bir salgınla büyük bir mücadele yürüttüğü günlere denk gelen Paskalya yortusu nedeniyle Kıbrıs’ta yaşayan tüm Hristiyanlara ve inancı dolayısı ile bu yortuyu tüm kutlayanlara en iyi dileklerini iletti.

Kıbrıslı Türk lider Akıncı, Hristiyan aleminin Paskalya yortusunu kutladığı Türkçe, İngilizce ve Rumca yayınladığı mesajında şöyle dedi:

“İnsanlığın ölümcül bir salgınla büyük bir mücadele yürüttüğü günlere denk gelen Paskalya yortusu nedeniyle adamızda yaşayan tüm Hristiyanlara ve inancı dolayısı ile bu yortuyu tüm kutlayanlara en iyi dileklerimi iletiyorum. Hangi din, ırk, milliyet ve renkten olursak olalım, bu zor dönemden yardımlaşarak ve dayanışma içerisinde el birliğiyle çıkacağız. Bu büyük felaketten, adada yaşayan toplumlar ve dünya insanlığı olarak en az hasarla çıkmamızı temenni ederim. Gelecekte daha sağlıklı ve huzurlu nice Paskalya yortularına ulaşmanızı dilerim.”

Bu haber toplam 3175 defa okunmuştur
Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler