1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 70 kişiden ifade alındı
70 kişiden ifade alındı

70 kişiden ifade alındı

47 yaşındaki Hacer Ulaş’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklanan H.H. Bu sabah mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.  

A+A-

Alayköy’de kalmakta olduğu ikametgah içerisinde 47 yaşındaki Hacer Ulaş’ın öldürülmesiyle ilgili tutuklanan H.H. Bu sabah mahkemeye çıkarıldı ve tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.  

Mahkemede meseleyle ilgili olarak şahadet veren Müfettiş Muavini Hüseyin Göğmen, 31.03.2019 tarihinde, saat 13.20’de Hacer Ulaş’ın Alayköy’de kalmakta olduğu ikametgah içerisinde, salondaki kanepe üzerinde ölü olarak bulunduğunu belirtti. Mesele ile ilgili olarak yürütülen ileri soruşturma kapsamında, şüphe görüldüğünü anlatan Göğmen, ayrılma aşamasında olduğu zanlı H.H.’nin tutuklandığını söyledi. Göğmen, Hacer Ulaş’ın, 01.04.2019 tarihinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde yapılan otopsi sonucu ölüm sebebinin “ağız-burun kapama ve elle boğma” sonucu olduğu tespit edildiğini kaydetti. Göğmen, alınan ifadelere göre zanlı H.H.’nin, eşi Hacer Ulaş’ı öldürmekle tehdit ettiğinin belirlendiğini mahkemeye aktardı.Göğmen, zanlının üç günlük tutukluluk süresince 14 kişiden ifade alındığını kaydetti. Göğmen, zanlının huzurunda konu evde yapılan aramada olay günü giydiği eşofman altının evden emare alındığını söyledi. Göğmen, zanlının mahkeme emriyle doktor kontrolüne götürüldüğünü ve DNA örneği vermeyi reddettiğini mahkemeye aktardı. Zanlının aleyhine 12 Nisan’da 7 günlük tutukluluk emri alındığını söyleyen Göğmen, bu sürede 20 kişiden daha ifade alındığını ve ifade sayısının 70’e yaklaştığını belirtti. Göğmen, zanlının 15 Nisan’da DNA analizi için örnek verdiğini mahkemeye aktardı.

Zanlının serbest kalması halinde alınacak ifadelere etki edebileceğini söyleyen Göğmen, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı H. H.’nin avukatı Kerim Altanhan, tutukluluk talebine itiraz etmedi ve tahkikatın zanlının lehine olacağını savundu.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, suçun ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasına  emir verdi.

 

 

Bu haber toplam 1102 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler
İlgili Haberler